REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Lecznica straci karetkę typu „S”? „To oznaczałoby, że nawet do ciężkich przypadków nie wyjedzie lekarz!”

SANOK / PODKARPACIE. Otrzymaliśmy interwencję dotyczącą zlikwidowania karetki typu „S” w sanockim szpitalu. – Jaki jest powód takiej decyzji? – pyta Internauta. Dodaje, że jeśli rzeczywiście ten zamiar zostanie zrealizowany, w powiecie sanockim nie będzie ani jednej karetki, która w swojej obsadzie ma lekarza.

Jak dowiedzieliśmy się, nieoficjalnie mówi się, że od marca tego roku sanocka lecznica będzie dysponowała tylko karetkami podstawowymi. W praktyce oznacza to, że w obsadzie ambulansu nie byłoby lekarza.

W karetce podstawowej jeździ dwie lub trzy osoby, zgodnie z tym co dopuszcza ustawodawca. Internauta podkreśla, że nie wyobraża sobie wyjazdu do chorego w ciężkim stanie, który nie otrzyma pomocy lekarskiej.

Sytuacja ta jest o tyle niezrozumiała, że od niespełna miesiąca sanocki szpital dysponuje dwoma nowymi karetkami, na które środki w wysokości 1 mln złotych otrzymano od Wojewody Podkarpackiego. Chociaż wyposażone są tak samo, jedna jest opisana jako „P”, druga zaś jako „S”.

SZPITAL SANOK: Dwie karetki i aparatura do masażu serca za okrągły milion (ZDJĘCIA)

Warto przypomnieć, że obecnie w sanockim pogotowiu jest cztery karetki, w tym jedna typu „S” – specjalistyczna. Z kolei pozostałe trzy są ulokowane na podstacjach: na Dąbrówce przy straży pożarnej, w Tarnawie i trzecia podstawowa w szpitalu.

Zwróciliśmy się do dyrektora sanockiej lecznicy z pytaniem, czy rzeczywiście powiat sanocki nie będzie obsługiwany przez tzw. „eskę”.

Nie chciałbym w tej sprawie udzielać odpowiedzi na gorąco. Nie otrzymaliśmy karetki podstawowej i typu „S”, tylko dwie karetki systemowe – podkreśla Henryk Przybycień.

Dodaje, że decyzję w tej sprawie podejmuje wojewoda. Zapewnia także, że nie zmniejszy się liczba karetek w powiecie.

Z kolei starosta sanocki Roman Konieczny nie mógł z nami rozmawiać, czas znajdzie w poniedziałek. Wicestarosta Wacław Krawczyk również nie udzielił komentarza –  jest na urlopie.

Do sprawy wrócimy.

16

09-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)