REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenie na życie – jakie wybrać, co można zabezpieczyć?

Dobre ubezpieczenie na życie może zagwarantować bardzo dużo. Skorzystać można wówczas, gdy podejmie się przemyślany i rozsądny wybór polisy. Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie przepełniony ofertami, przez co można wybrać produkt dopasowany do własnych potrzeb i oczekiwań.

Ważne jest również to, co chcemy zabezpieczyć. Polisa na życie, choć nie wskazuje na to sama nazwa, może zagwarantować ochronę finansową w razie śmierci ubezpieczonego, ale jest też komfortowym rozwiązaniem w wielu mniej ostatecznych sytuacjach.

Polisa na życie to produkt kupowany indywidualnie lub grupowo. W pierwszej wersji możemy samodzielnie ustalać zakres ochrony, wysokość sumy ubezpieczenia i częstotliwość płacenia składki. W ubezpieczeniach grupowych najczęściej będziemy mieli do czynienia z gotowym szablonem, względnie małą składką, ale i świadczeniami na niższe sumy.

Które ubezpieczenie na życie?

Szukając ubezpieczenia na życie trzeba pamiętać także o tym, jaki rodzaj polisy będzie dla nas najbardziej odpowiedni. I tu wybór jest całkiem spory, bo produkty przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej – od dziecka do osoby w podeszłym wieku, np. posagowe czy bezterminowe.

Polisy na życie różnią się także ze względu na sposób ich opłacania. Są produkty typowo ochronne, gdzie składka w całości ma zapewnić nam wypłatę świadczenia w razie wypadku czy innej przykrej okoliczności. W polisach ochronno-oszczędnościowych część składki trafia na konto polisowe i jest nam zwracana na koniec umowy, a przez cały czas jej trwania mamy pewność finansowego zabezpieczenia naszego życia i zdrowia. Jest też polisa ochronno-inwestycyjna, gdzie składka może być źródłem dodatkowego dochodu. Ostatnie rozwiązanie jest dedykowane osobom z większym kapitałem i nie bojącym się ryzyka inwestycyjnego.

Najważniejszym krokiem przy zakupie będzie określenie swoich potrzeb. Składa się na to stan rodzinny, finansowy, posiadany kredyt, inne zobowiązania finansowe, rodzaj zatrudnienia. Z całą pewnością innej ochrony oczekiwać będzie osoba z wysokim kredytem hipotecznym oraz kilkorgiem dzieci na utrzymaniu, innej z kolei osoba starsza, bezdzietna.

esanok.pl

Zakres ochrony zawsze ważny

Właściwie do każdej polisy oferowane są umowy dodatkowe. Wśród nich znaleźć można ochronę zdrowotną, wypadkową, urazową, od nowotworów. Dobrze dopasowana ochrona powinna zapewnić wsparcie w sytuacjach, które generować mogą problemy finansowe, jak np. długi pobyt w szpitalu lub na zwolnieniu lekarskim, wypadek samochodowy, zachorowanie na raka, konieczność operacji, utrata zdolności do pracy.

Warto również mieć świadomość jakiego rodzaju wsparcie może przysługiwać w zależności od wybranej umowy. Klienci coraz częściej mogą liczyć na:

– transport medyczny,

– pomoc psychologa,

– dodatkowe konsultacje u specjalisty,

– dofinansowanie do leków nierefundowanych,

– okresowo wypłacane świadczenie w postaci „renty”,

– dofinansowanie rehabilitacji.

Nie należy jednak przesadzać z wyborem umów dodatkowych, ponieważ może to przynieść odwrotne skutki – zbyt duża ilość rozszerzeń może stanowić zbyt wysokie koszty ubezpieczenia, co po pewnym czasie przyniesie tylko frustrację i spowoduje rezygnację z polisy.

Przed czym chroni polisa?

Ochronie podlegać może właściwie wszystko. Dobrym przykładem może być tutaj ubezpieczenie na życie dla dziecka na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znaleźć można różne rodzaje zabezpieczenia dla dzieci.

Zabezpieczyć można również zdrowie, osobno można ubezpieczyć możliwość zachorowania na choroby nowotworowe, wypadki komunikacyjne, urazy, pobyt w szpitalu, choroby cywilizacyjne.

Przy wyborze polisy najlepiej zapoznać się z dokładną listą chorób, każde towarzystwo powinno mieć opracowaną listę chorób lub nowotworów, na wypadek których zdiagnozowania zostanie wypłacone świadczenie w określonej sumie.

Polisy na życie najlepiej sprawdzać na rankingach ubezpieczeń. To właśnie tam najłatwiej znaleźć oferty o najwyższych notowaniach wśród specjalistów. W ten sposób można dowiedzieć się o ofertach firm, których wcześniej się nie znało a oferują najlepsze jakościowo ubezpieczenia.

Zanim wybierze się konkretną polisę, dobrze jest również porównać ofertę z innymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Może okazać się, że konkurencyjna firma posiada niemalże identyczną ofertę w znacznie korzystniejszej cenie. Takie porównanie może trwać chwilę a pozwoli zaoszczędzić, dzięki czemu koszt ubezpieczenia na życie nie obciąży znacznie budżetu osoby ubezpieczonej.

Artykuł sponsorowany
09-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook