REKLAMA
REKLAMA

Technik automatyk w sanockim „Mechaniku”. Z patronatem Sanok Rubber

SANOK / PODKARPACIE. 21 grudnia 2018 r. – w świątecznej atmosferze – podpisane zostało porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 w Sanoku a firmą Sanok Rubber Company (dawniej Stomil), która objęła swoim patronatem planowany przez szkołę od 1 września 2019 roku nowy kierunek kształcenia –TECHNIK AUTOMATYK.

„Mechanik”, mając na celu dostosowanie kształcenia do wymogów rynku pracy, chce wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu firmy na specjalistów w tym zawodzie.

Umowa patronacka przewiduje m.in. prowadzenie działań wspierających powstanie nowego kierunku oraz promocję wśród uczniów klas ósmych i gimnazjalnych kształcenia w tym zawodzie. Ponadto, po uzyskaniu zgody na utworzenie w/w kierunku od organu prowadzącego szkołę, Sanok Rubber Company zobowiązuje się m.in. do współorganizowania zajęć praktycznych i praktyk, zgodnie z programem nauczania opracowanym wspólnie ze szkołą, organizacji kursów i szkoleń specjalistycznych dla uczniów i nauczycieli, ufundowania stypendiów motywacyjnych dla najlepszych, bieżącego doposażenia pracowni w zakresie kształcenia na kierunku TECHNIK AUTOMATYK.

Obecnie wszystkie niemal gałęzie przemysłu są ściśle zautomatyzowane, tak więc dobry automatyk nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem pracy. Technicy automatycy doskonale odnajdują się w odpowiadających ich kwalifikacjom działach technologicznych i konstrukcyjnych. Zwykle są to firmy produkcyjne i usługowe, wykorzystujące na liniach produkcyjnych i montażowych rozwiązania z zakresu automatyki robotyki przemysłowej lub zajmujące się jej kompleksowym projektowaniem, produkcją, uruchomieniem i serwisowaniem. Sanok Rubber Company w ramach podpisanej umowy patronackiej deklaruje zatrudnienie najlepszych absolwentów „Mechanika”.

Sanok Rubber Company to europejski lider przemysłu gumowego, produkujący m.in. dla branży motoryzacyjnej. Współpraca szkoły z tak dużą, poważną firmą z ogromną tradycją i potencjałem to szansa na rozwój zawodowy i wspaniałą karierę dla naszych uczniów. Już dziś, mając nadzieję na pozytywny rozwój wydarzeń, zapraszamy gimnazjalistów i uczniów klas ósmych do wyboru kształcenia na kierunku TECHNIK AUTOMATYK w naszej szkole– mówi Jowita Nazarkiewicz – dyrektor „Mechanika”.

Dodać należy, że to już kolejny kierunek w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku objęty patronatem lokalnych, prężnie rozwijających się firm. W zeszłym roku firma ADR Polska S.A. objęła patronatem nowo utworzony w „Mechaniku” kierunek szkoły branżowej I stopnia – operator obrabiarek skrawających, a firma DO-MET – kierunek technik mechanik.

 

materiały nadesłane

30-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)