REKLAMA

W Tarnawie Górnej „most wyborczy odpłynął”. Powiat odrzuca blisko 4 mln dotacji!

POWIAT SANOCKI / GMINA ZAGÓRZ. Czarny scenariusz, że Powiat Sanocki zwróci dotację od wojewody w wysokości 3,8 mln zł niestety stał się faktem. Zarząd Powiatu Sanockiego unieważnił przetarg na budowę mostu w Tarnawie Górnej. Zarząd wini wykonawcę. Czy jednak zrobiono wszystko, aby wspomniane środki nie przepadły? Razem z dotacją z Gminy Zagórz 100 tys. zł i Lasów Państwowych 300 tys. zł, było to około 88%wartości całego zadania.

„Zamawiający (…l) zobowiązał Wykonawcę zgodnie z art. 144 ustawy PZP do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy nie określając jednocześnie formy, w jakich może być ono wniesione. Wykonawca nie wniósł żądanego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, co uniemożliwiło zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy” – czytamy w uzasadnieniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa.

– Jeżeli ktoś nie chce wypełnić to, co narzuca prawo, to my go nie możemy dopuścić do realizacji zadania. Nie mieliśmy wyboru – mówi Roman Konieczny, starosta sanocki.

– Nie chcieliśmy ryzykować ogłaszania drugiego przetargu, jeżeli pierwszy miał taki wynik, że zgłosił się tylko jeden wykonawca. W kolejnym mógł się nikt nie zgłosić – dodaje.

Dotacja od wojewody została przyznana w marcu, a przetarg na budowę mostu ogłoszony w czerwcu. Czy nie można było wcześniej ogłosić przetargu?

– Nie mogliśmy wcześniej ogłosić przetargu bo nie spełnialiśmy warunków. Trzeba mieć wcześniej kompletną dokumentację. A nie jest tak, że się ją da załatwić w ciągu pięciu minut. Niektóre procedury trwają – tłumaczy starosta.

Niby wszystko jasne, choć w przypadku podobnego zadania w Morochowie, udało się przeprowadzić dwa przetargi. Ba w drugim, cena zaproponowana przez wykonawcę była o około 1 mln zł niższa, w stosunku do najniższej kwoty z pierwszego przetargu.

O komentarz do całej sytuacji chcieliśmy poprosić wicestarostę Wacława Krawczyka. Pomimo wielu prób kontaktu telefonicznego, nie udało się nam z nim porozmawiać.

Dodajmy, że to druga sytuacja w tej kadencji powiatu, że Starostwo Powiatowe w Sanoku zwraca dotację. W 2016 roku, wojewoda wsparła zadanie przeniesienia Oddziału Laryngologii ze starego do nowego szpitala.

„Most wyborczy odpłynął…”

Wypowiedź starosty nie pozostawia złudzeń. Winę za nie zrealizowanie zadania obarcza wykonawcę, który nie dopełnił formalności. Czy jednak tak musiało się stać? Czy Zarząd zrobił wszystko aby szczęśliwie przeprowadzić i zakończyć to zadanie?

Jak radni Sebastian Niżnik, Bogdan Struś i Kazimierz Wolański komentują sprawę zwrotu dotacji?

Bogdan Struś

Bogdan Struś

Tę sytuację trudno jest komentować. To kolejna „dobra” decyzja Zarządu i części radnych!.  Mam wrażenie, że był to „most wyborczy”, a nie przemyślana – dobrze przygotowana inwestycja.  Szczególnie jeżeli chodzi o kolegów radnych z gminy Zagórz, przy wsparciu części radnych koalicji. Żałuje że muszę użyć tego sformułowania, ale… miało być tak dobrze jak nigdy,  a wyszło jak zawsze. Zarząd nie powinien być areną partykularnych interesów, a niestety podczas tej kadencji bardzo często tak się dzieje.

Gdzie kilkumiesięczny czas na ogłoszenie procedury przetargowej, negocjacje które są pożądane, na każdym etapie przygotowywania i prowadzenia tak ważnej inwestycji, a w sytuacji gdy wykonawca podaje kwotę o blisko 50% wyższą niż zakładał kosztorys logicznym jest, że winna być dokonana szczegółowa analiza zasadności prowadzenia inwestycji na takich warunkach. Bo co może samorząd zrobić za 2 miliony złotych własnych środków, każdy odpowiedzieć może sobie sam… . Aczkolwiek członkowie Zarządu mówią nam, że pieniądze z wojewódzkiej dotacji przydadzą się w innej części Podkarpacia. Sadzę, że taka wrażliwość na potrzeby innych zasługiwałoby na najwyższe uznanie, gdyby sytuacja ta nie była – po prostu smutna.

Przy prowadzeniu podobnego przetargu przez Gminę Zagórz, kwotę po ogłoszeniu przetargu udało się obniżyć o około 1 mln zł. Dlaczego podobnie nie postąpiono przy planowaniu budowy mostu przez nasz powiat? A my – wnioskiem Zarządu Powiatu Sanockiego i głosami koalicji dokładamy prawie 2 000 000 złotych, by następnie usłyszeć, że: „most odpłynął…

Sebastian Niżnik

Sebastian Niżnik

Decyzje i rządy koalicji PiS w powiecie miały zachwycać, a straszą i przerażają. Inwestycje nie powstają. Po raz kolejny zarząd zwraca pozyskane środki. Tym razem 4 mln zł. Każde tłumaczenia, które słyszę i czytam są żałosne i są objawem słabości tych osób. Rządy, o których chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Niekompetencja jest tak ogromna, że ciężko ją kategoryzować.

W sumie gdy się mocniej zastanowię, to na tę tragedię miała wpływ jedna decyzja. Radnego z gminy Zagórz, który podczas wyboru starosty na pierwszej sesji nagle zmienił zdanie. Obecnie ponosimy skutki tej nieodpowiedzialnej decyzji. Likwidacje, zwroty dotacji, ograniczenia naborów do liceów, kredyty brane przez szpital w parabankach, zamknięte oddziały w szpitalu, straszący pustkami budynek po Zespole Szkół nr 5, itd.

Jedyna dobra wiadomość, to koniec tej zaprzepaszczonej kadencji„.

Kazimierz Wolański

Kazimierz Wolański

Trudno się kusić o jakiś komentarz bo fakty mówią same za siebie. Od marca była dokumentacja i decyzja wojewody o przyznanej dotacji. Trudno powiedzieć co leżało u podstaw tego, że wcześniej nie ogłoszono przetargu i nie działano dynamiczniej. Nie jestem członkiem Zarządu, pewnie Zarząd ma więcej do powiedzenia. Z zewnątrz wygląda to fatalnie i chwały nam jako radzie powiatu nie przyniesie, bo oddanie takiej potężnej kwoty… z perspektywą, że ktoś, kiedyś nam te pieniądze znów przyzna, kładzie się cieniem na radzie i Zarządzie.

Pieniądze leżą na stole, są podane na talerzu, a my drepcemy w miejscu. Przykre jest to, tym bardziej, że jest wiele innych zadań, które można by w tym czasie realizować. Na wniosek o kilkadziesiąt tysięcy złotych z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji na budowę chodnika, nie znaleziono środków. To droga powiatowa Zarszyn – Turze Pole, gdzie ruch ciężki jest tam normą, a dzieci codziennie chodzą do szkoły. 

Łatwo się rzuca oskarżeniami, jak się jest po drugiej stronie, ale ewidentnie coś nie gra, skoro nie przyjmujemy blisko 4 mln zł dotacji od wojewody„.

red. / mpZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

Były starosta o pracy obecnej władzy: „Nie ma w tej kadencji za bardzo czym się chwalić” (VIDEO)

Za co odpowiada wicestarosta Krawczyk? Radny Struś nie pozostawia złudzeń: Za nic! (VIDEO)

Radna Alicja Wosik o SOSW, budynku dawnego ZS 5 i kompetencjach wicestarosty (VIDEO)

08-09-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

mieszkaniec2018-09-01 06:22:09
0 0
dziwie się bardzo PiSowi że za wszystkie niepowiedzenia tylko PiS odpowiada a Pan Krawczyk czego się nie wypowie ?
Wacława2018-09-01 06:23:40
0 0
Nowa nazwa dla mostu w Tarnawie Górnej "Most Wacława"
paweł2018-09-01 06:25:46
0 0
mieszkańcy mogli mieć most prawie za darmo? powiat zapłacił by tylko 12% ? dlaczego tak późno zorganizowano przetarg i dlaczego nie było kolejnych przetargów ?
jde2018-09-01 06:46:17
0 0
Dlaczego nie zapytaliscie o komentarz w tej sprawie radnego powiatowego członka zarządu z Łukowego to chyba on mieszka najbliżej?
jurgen2018-09-01 07:03:25
0 0
czy to nie Pan Krawczyk i Konieczny biorą po 10 tys miesięcznie?Za co odpowiadają w w powiecie na etatach za grubą kasę przecież to oni zajmują się sprawami powiatu zawodowo?
Cyrk2018-09-01 07:10:02
0 0
Panie Wacławie i za to mają pana wybrać na burmistrza? Ja myślę że ludzie już przejrzeli na oczy i wymienią wreszcie starą gwardię bo inaczej nic się nie zmieni.
Dada2018-09-01 07:10:39
0 0
Nie za dużo o tym moście, jest tyle innych spraw i tematów w Sanoku i 8 innych gminach
jurek2018-09-01 07:17:04
0 0
przecież starostwo oddało kolejne miliony - wcześniej na szpital 2,5 mln złotych teraz na most prawie 4 mln złotych. Gigantyczne pieniądze marnują a kasy na proste sprawy nie ma
Do Pana Krawczyka2018-09-01 07:19:16
0 0
kiedy wypowie się Wacław Krawczyk ? Dlaczego wypycha do wszystkiego co złe starostę Koniecznego z PiS ? Co Konieczny zrobił że on odpowiada nawet za "wyborcze" mosty w Tarnawie?
mieszkaniec2018-09-01 07:23:00
0 0
czy to prawda że Święch z Zagórza kandyduje na burmistrza Gminy Zagórz
szary człowiek 2018-09-01 08:25:41
0 0
I co? Czy nowym radnym uda się coś zmienić? Nie! Czy Płis czy Płeo czy Ruch Wyborców Biednego Powiatu nikt niczego nie zmieni. A wiecie czemu- bo ciągle w urzędach będą zatrudniani ludzie którzy w taki sam sposób traktują swoje obowiązki. To nie tylko radni, to także inni urzędnicy. I tak to trwa od 28 lat naszej trzeciorepublikowo Polskiej rzeczywistości. Demokracja w naszym wydaniu to farsa. Czy tylko radni przygotowywali te dokumenty- oni czekali na wybory i kierownik firmy budowlanej ich przechytrzył. Wydaje mi się że na niższych szczeblach pracują ludzie którzy znali się na tym lepiej, oni wszystko przygotowywali, starosta miał się tylko podpisać, i tak nic nie wyszło, jak zawsze, bo się czeka na wybory, tak było jest i będzie bez względu na to kto wygra...
Mieszkaniec2018-09-01 09:35:44
0 0
4 lata temu radnym powiatowym był Pan Marek Szpara z Czaszyna człowiek który całe życie pracował przy drogach i mostach i wtedy wybudowano pierwszy most w Tarnawie Górnej za 2,4 mln złotych - okazuje się że można tylko potrzeba jest ekspertów w Radzie Powiatu a nie ślizgaczy za wielka kasę !
olo2018-09-01 12:32:32
0 0
A co na to radny Biskup?
ghr2018-09-01 13:17:28
0 0
A JA SIĘ PYTAM CO NA TO RADNY POWIATOWY I CZLONEK ZARZĄDU Z ŁUKOWEGO?
Pytanie co na to Pan Krawczyk 2018-09-01 14:00:47
0 0
Starosta Krawczyk tyle już lat na stanowisku starosty a nie potrafił dopilnować sprawy mostu?
Tylko pytam pana właściciela.2018-09-01 14:03:13
0 0
Czy to prawda panie kandydacie na burmistrza Zagórza panie Tomaszu Święch że sanockie struktury PiS zrezygnowały z pana kandydowania z ich listy ?. Więc nie ma się co dziwić że pański portal grzeje takie tematy i w komentarzach pojawiają takie jak poniżej takie teksty którymi sam pan sobie szkodzi jako kandydat. Do Pana Krawczyka 2018-09-01 07:19:16 0 0 kiedy wypowie się Wacław Krawczyk ? Dlaczego wypycha do wszystkiego co złe starostę Koniecznego z PiS ? Co Konieczny zrobił że on odpowiada nawet za "wyborcze" mosty w Tarnawie?
Tadek2018-09-01 14:42:47
0 0
Jest to niepojęte jak można było tak zaniedbać przygotowanie inwestycji - most Tarnawa, dostali gotowe pieniądze z poza budżetu powiatu i dalej nie można było?, naprawdę niepojęte. Nic nie usprawiedliwia Zarządu Powiatu oraz radnych Strzyża, Zubę i Krawczyka, wykazali prawdopodobnie kompletny brak zainteresowania sprawą licząc, że sprawa jakoś sama się roztrzygnie i nie powiodło się. To bardzo duża strata dla społeczności powiatu a szczególnie gminy Zagórz. Wybory za pasem - wyciągcie ludzie wnioski i wybierajcie ludzi kierując się przygotowaniem kandydatów a nie opowieściami i obietnicami. A w/w Panowie za karę do konta i ich nie wybieramy. Zawiedli i powinni to odpokutować.
Marysia2018-09-01 14:51:13
0 0
Apel do wszystkich: Wymienić przywódców Gminy Zagórz i Radnych Rady Powiatu sanockiego z gminy Zagórz. Zawiedli i nie powidni reprezentować mieszkańców. Wacek na burmistrza, to chyba jakieś nieporozumienie, naprawdę ktoś tak myśli, jeśli tak to niech sie głeboko zastanowi i przeanalizuję kandydatów. Moim zdaniem władzę w gminie trzeba oddać młodym nie uwikłanym w żadne układy.
zorientowany2018-09-01 16:15:27
0 0
Krawczyk na burmistrza!!!, ludzie w gminie mówią ze będą na niego glosowac
onet2018-09-01 17:27:18
0 0
zorientowany oszalał
pociąg co wozi powietrze2018-09-01 17:45:16
0 0
a gdzie jest pan Zuba?? jakoś ostatnimi miesiącami dziwnie milczy?? PRZYPADEK ?????
do mieszkańców powiatu2018-09-01 17:47:24
0 0
prawda jest taka, że Krawczyka i Koniecznego i tak wybierzecie, bo od lat wiecznie głosujecie na te same stare mordy !!!!!!
Jola2018-09-01 21:06:09
0 0
Synek pyta>Mamo dlaczego ciocia nazwała swoją ją córkę Róża>Dlatego, że lubi kwiaty> odpowiada>Mamo a co Ty lubisz najbardziej>Wacek nie zadawaj głupich pytań!...…….
xxx2018-09-01 22:37:10
0 0
Może i dobrze, że tak się stało. Takiego kawałka mostu nie buduje się za tak wielkie pieniądze. Przecież beton tak nie podrożał. Nowa konstrukcja drewniana byłaby dużo tańsza. Czy firma, która wygrała przetarg, kiedykolwiek budowała takie mosty? Deski na moście należy wymienić, położyć je "w skos" i most posłuży jeszcze wiele lat. Pilniejszy jest most w Tyrawie Solnej i remont drogi w Załużu. Tamtędy tak wielu turystów podąża w Bieszczady. Wstyd (!). W Sanoku też przydałby się most z prawdziwego zdarzenia na Białą Górę. Pilna jest budowa chodnika na granicy Tarnawy Dolnej i Górnej. Dzieci i młodzież maszerują do szkoły i jest bardzo niebezpiecznie. Jeden z kadydatów na burmistrza Zagórza uznał, że remont przepustu w Średniem Wielkiem to być albo nie być. Nie miał racji. Popatrzmy też na "motoraczki", które wożą powietrze.
Wyborczy most2018-09-02 07:30:09
0 0
A co to nagle przed wyborami polewają smołą drogę w Tarnawie i Łukowym
Fiktor2018-09-02 08:08:11
0 0
Mieszkańcy gminy Zagórz tym radnym trzeba podziękować przy wyborach! Nasza gminę reprezentują Krawczyk Wacław - Wice starosta, Strzyz Krzysztof - członek zarządu, Główny Leśnik w Dynowie i Zuba Jerzy, ten od kolei i pięknych tekstów.
mieszkaniec2018-09-02 08:17:19
0 0
czy sprawa nie powinny zając się organy ścigania z czego wynikała olbrzymia opieszałość zarządu w realizacji tej inwestycji? Co spowodowało że tak późno zaczęły się wszystkie procedury?
Panie Krawczyk2018-09-02 08:20:23
0 0
Pytanie do Wacława Krawczyka dlaczego powiat oddał 2,5 mln złotych na szpital i dlaczego teraz oddaje prawie 4 mln złotych za most w Tarnawie Górnej ? Czy Pan nie powinien odejść na emeryturę a nie jeszcze chcieć objąć stołek burmistrza w Gminie Zagórz?
propozycja dla mieszkańców Tarnawy2018-09-02 08:23:57
0 0
za karę ten co nie zbudował a zaprzepaścił pieniądze na most powinien z własnej kasy ten most zbudować ale znając życie za nic nie odpowiada
w gminie od lat mamy problemy z inwestycjami2018-09-02 09:21:49
0 0
wybudowali wysypisko z którego tylko problemy mamy coraz większe, skocznie wybudowali a skoczków nie ma, basen na piętrze z którego zrobiono kort itd. Nie mamy kanalizacji w Czaszynie, Łukowym nie mamy na autobusy szkolne a stawiamy pomniki obok domu kultury na Starym Zagórzu
lio an chan2018-09-02 10:15:46
0 0
Jeśli chcesz coś uszczknąć z "Unijnego Placka",to głosuj na Wacka!! Wacek to jest fajny gość wybuduje nam jeszcze nie jeden most!!!
Ja wiem kto2018-09-02 10:19:19
0 0
Nie ma nowych mostów bez łapówek dla starostów.
Tadek2018-09-02 10:52:16
0 0
Znam Swięcha i jakby został burmistrzem to ja wyjeżdżam. Ale na szczęście nie wygra.
Tomasz Święch2018-09-02 11:01:25
0 0
bez względu na wynik wyborczy jako stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz ujawnimy wszystkie sprawy dotyczące Gminy Zagórz tak aby mieszkańcy dokładnie wiedzieli na co są przeznaczane ich pieniądze w Gminie Zagórz tak aby mieli wpływ na co się te pieniądze przeznacza i sprawowali nad kasą gminy publiczną kontrolę
Maria2018-09-02 11:19:59
0 0
Tylko Tomasz Święch jest w stanie rozbić te układziki w Gminie Zagórz. Głosując na Tomasza, głosujesz za normalnością i perspektywą rozwoju.
Wacek2018-09-02 11:21:54
0 0
Wacek mój przyjacielu nie wygłupiaj się odejć na emeryturę wyjdziesz honorowo
bolo2018-09-02 12:52:23
0 0
Panie Tomaszu jak mamy w to wierzyć, jak państwo nawet niewygodne komentarze kasujecie na swoim portalu.
Piotr2018-09-02 16:37:49
0 0
Panie Tomaszu jestem za. Ujawnijmy czy i a jesli tak to ile esanok dostawał przez ostatnie 8 lat z urzędu kasy.
Wiola 2018-09-02 16:42:28
0 0
A ja sie zawidołam na pani Annie Łukowskiej. Przykro mi ale trzyma pani z panem Święchem, a lubiłam i ceniłam panią.
mieszkanka2018-09-02 18:11:58
0 0
A z kim ma trzymać? Z Burmistrzem, który Ją ignorował przez całą swoją kadencję, czy z wice starostą, ktory nie robił nic w tej sprawie.
Mieszkaniec2018-09-02 19:17:36
0 0
Nikt niczego nie kasuje widać po komentarzach
Kto wszystkie roboty budowlane robi w gminie Zagórz? 2018-09-02 19:24:49
0 0
Wszystko trzeba ujawnić dobrze mówi Tomasz
irek2018-09-02 19:38:16
0 0
@Mieszkaniec.Co ty ojciec widzisz po komentarzach?Masz wgląd do pisanych tutaj wszystkich komentarzy?
jazy2018-09-02 21:07:11
0 0
Konieczny i Krawczyk to starsi ludzie. Oni potrzebują odpoczynku. Ta praca ich przerasta. Nie dają rady...
Do Tadka2018-09-02 21:32:19
0 0
Nie musisz wyjeżdżać, chyba, że masz nieczyste sumienie?
Coś strasznie boją się Święcha 2018-09-02 22:37:44
0 0
pytanie co maja na sumieniu, że tak bardzo się boja zmiany?
Esa 2018-09-03 05:09:47
0 0
Nudne to już
Henryk2018-09-03 06:35:08
0 0
Czas na zmiany, dlatego ja z rodziną bede glosowal na Pana Swiecha
xxl2018-09-03 06:55:56
0 0
nie należny zapominać że na szpital powiat sanok oddali też 2,5 mln złotych i zlikwidowali porodówkę
oprstw2018-09-03 08:12:53
0 0
Czas na zmiany.Takie hasło przeświecało wyborcom w poprzednich wyborach.Jakie były to zmiany,to teraz wychodzi.Najgorsza rada w historii powiatu.Najgorsza koalicja pod przewodnictwem PIS.I nie jest to wina tylko jednego człowieka,ale własnie całej tej dobrej zmiany!! Tak samo śmieszą gadki,że trzeba rozbić układy,że przyjdzie nowy człowiek,który rozbije stare układy i nie będzie wchodził w nowe.Bzdura najgorsza jaka tylko może być. Na układy nie ma rady i prędzej czy póżniej każdy w takie wchodzi.Trzeba po prostu wybrać ludzi przyzwoitych,którzy nie są łasi na władzę,karierę i pieniądze,a do tego mają coś w głowie. Ale tacy paradoksalne nie pchają się do władzy.
Dobry obywatel2018-09-03 08:54:52
0 0
Most w tarnawie nie był aż tak bardzo potrzebny moim zdaniem nie ma co płakać . Ważne że w Morochowie będzie most tam ludzie bardziej go potrzebują
Priorytetowe działania. Masz problem? Zgłoś go dzielnicowemu2018-09-03 10:44:24
0 0
Priorytetowe działania. Masz problem? Zgłoś go dzielnicowemu
oddali 4 miliony złotych mielibyśmy nowiuteńki most w Tarnawie 2018-09-03 11:23:15
0 0
oddali 4 miliony złotych mielibyśmy nowiuteńki most w Tarnawie
kobiety2018-09-03 12:01:14
0 0
Ja będe głosowała na tę panie Łukowską
Laseczki!2018-09-03 13:07:19
0 0
Ja będę głosowała na Tomka Matuszewskiego, fajne ciacho :)
obatel2018-09-03 14:16:31
0 0
Wacek i Konieczny to stare chłopy powinni odejsc na emeryture nie nadązają za nowoczesnym zarzadzaniem widać zmęczenie materiału. Nie zagłosuję na Wacka jako burmistrza Zagórza. Szkoda głosu i straconych kolejnych 4 lat dla gminy.
Jolka2018-09-05 05:57:41
0 0
I jeszcze toi zachowanie na dożynkach w Porażu. Porażka
Sanoczanin2018-09-06 06:15:08
0 0
Kto wymyślił, że co rano przed 7 będzie dobrym pomysłem, żeby puścić jeden PUSTY wagon torami i zablokować pewnie ze 250 ludzi jadących do pracy z obu stron, łącznie z autobusami i wszystkim co by chciało przejechać przez to wąskie gardło? korek łącznie ma ze 3 km długości jakby dodać wszystkie 3 stojące sznurki aut - od Zagórza, od Galerii i od mostu!! chyba czas 250 ludzi jest ważniejszy niż czas 1 maszynisty?? nie może to jechać o 7:15?? jak już wszyscy siedzą w pracy?? i tak tym nikt nie jedzie !! tak samo chwile po 15 ! w najgorszych momentach setki ludzi oglądają PUSTY WAGON :/ kto za to odpowiada?? Nie mamy żadnej władzy w tym Sanoku, która myśli??
Kolejarska Brać2018-09-09 09:29:43
0 0
Radni powiatowi z G. Zag. przespali temat. A p. Zuba tylko o kolei wożącej puste wagoniki myśli, Tarnawę ma i miał daleko gdzieś... Najlepiej mu wychodzi( i to nie do końca) śpiewanie ... tym się pan zajmij nie polityką...
zet2018-09-10 10:30:00
0 0
Radny Zuba pisał donosy i oczerniał swoich przeciwników do kiedy sam nie dostał się do Rady. Teraz niech sam popatrzy na siebie jakim jest beznadziejnym pieniaczem i nierobem.