REKLAMA
REKLAMA

WAKACJE 2018: Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się wakacje, dla policjantów rozpoczyna się czas wielu przedsięwzięć związanych z wypoczynkiem najmłodszych.


Jak co roku policjanci zadbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży na koloniach i obozach harcerskich. Akcja „Bezpieczne Wakacje 2018” potrwa do 31 sierpnia  2018 roku. Jej celem, poprzez różnorodne działania profilaktyczne, informacyjne, edukacyjne i kontrolne jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, ochrona przed niebezpieczeństwami i niebezpiecznymi sytuacjami.

W trakcie wakacji policjanci będą m.in.:

– eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących,
– zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa,
– egzekwować przestrzeganie ograniczenia prędkości,
– przeprowadzać kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek,
– dbać o bezpieczeństwo podróżujących publicznymi środkami transportu,
– kontrolować strzeżone i niestrzeżone akweny wodne,
– sprawdzać miejsca sprzedaży alkoholu w zakresie legalności posiadanych zezwoleń, a także pod kątem sprzedaży nieletnim,
– kontrolować miejsca gromadzenia się nieletnich wykazujących objawy demoralizacji, ale też sprawdzać te miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogą się spotykać (np. podwórka, place zabaw, pustostany, „dzikie” miejsca biwakowania itp.)
– stałym zadaniem policjantów podczas wakacji są spotkania z dziećmi, które korzystają ze zorganizowanego wypoczynku. Funkcjonariusze uczą dzieci bezpiecznych zachowań.

Przypominamy również, że rodzice i opiekunowie dzieci wyruszających na letni wypoczynek autokarami mogą zgłaszać do jednostek Policji swe wątpliwości co do stanu technicznego autokarów czy też np. trzeźwości kierującego. Policjanci ruchu drogowego przyjadą by skontrolować taki autokar. Najlepiej zgłosić potrzebę kontroli kilka dni wcześniej.

Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę,
a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy w czasie wolnym.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

sunset-3325080_1920

22-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)