REKLAMA
REKLAMA

Reakcja Gminy Zagórz po interwencji ESANOK. Dzikie wysypisko w Zagórzu usunięte! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dwa tygodnie oczekiwała na usunięcie zalegających przy przychodni zdrowia worków z odzieżą i śmieciami mieszkanka gminy Zagórz, po tym jak sprawę zgłosiła w miejscowym urzędzie. Bez skutku. Interwencja służb nastąpiła dopiero po tym, jak sytuacją zaczęli się interesować nasi dziennikarze. Reakcja była błyskawiczna. Teraz, po cuchnącej hałdzie nie ma śladu.

Sprawą cuchnącej sterty worków z odzieżą, śmieciami i zepsutymi zabawkami zaczęliśmy się interesować dzisiaj rano. Zwróciliśmy się z podstawowymi pytaniami do Urzędu Miasta i Gminy Zagórz.
Wszystko opisaliśmy tutaj: ZAGÓRZ: Cuchnące hałdy śmieci tuż obok przychodni zdrowia. „Ludzie na tym śpią. Wokół biegają szczury!” (FILM, ZDJĘCIA).

Zgłaszająca sprawę w urzędzie właścicielka posesji przyległej do „dzikiego wysypiska”, czekała na skuteczną reakcję kogokolwiek aż dwa tygodnie. Tymczasem na reakcję po naszej interwencji nie trzeba było czekać nawet kilku godzin. Nastąpiła błyskawicznie.

Przyjechali panowie z ZUTu i posprzątali ten bałagan. Byli również przedstawiciele Sanepidu. Z tego co widziałam, wykonano kilka zdjęć. Doszły mnie też słuchy, że przedstawiciele Sanepidu odwiedzili gminę – mówi nam właściciela posesji, przy której w ostatnich dniach „wyrosła” cuchnąca góra śmieci. – Wygląda na to, że problemy trzeba dopiero nagłośnić, aby ktoś się nimi zajął. Powiem jeszcze raz, że to co się tam działo, przeszło wszelkie granice.

Chciałabym w tym miejscu, w imieniu swoim, ale też na pewno moich sąsiadów podziękować redakcji Esanok.pl za szybką reakcję i opublikowanie tej interwencji. Dodam, że nawet z przychodni usłyszałam: „Dobrze, że ktoś się tym w końcu zajął” – kończy nasza Czytelniczka.

PRZED INTERWENCJĄ WWW.ESANOK.PL SYTUACJA WYGLĄDAŁA TAK:

ZOBACZ JAK SYTUACJA WYGLĄDAŁA JESZCZE DZISIAJ RANO
Materiał nagrano dzisiaj 22 czerwca o godzinie 7 rano

PO INTERWENCJI WWW.ESANOK.PL SYTUACJA WYGLĄDA TAK:

źródło: Red., materiały nadesłane

22-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)