REKLAMA

Reakcja Gminy Zagórz po interwencji ESANOK. Dzikie wysypisko w Zagórzu usunięte! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dwa tygodnie oczekiwała na usunięcie zalegających przy przychodni zdrowia worków z odzieżą i śmieciami mieszkanka gminy Zagórz, po tym jak sprawę zgłosiła w miejscowym urzędzie. Bez skutku. Interwencja służb nastąpiła dopiero po tym, jak sytuacją zaczęli się interesować nasi dziennikarze. Reakcja była błyskawiczna. Teraz, po cuchnącej hałdzie nie ma śladu.

Sprawą cuchnącej sterty worków z odzieżą, śmieciami i zepsutymi zabawkami zaczęliśmy się interesować dzisiaj rano. Zwróciliśmy się z podstawowymi pytaniami do Urzędu Miasta i Gminy Zagórz.
Wszystko opisaliśmy tutaj: ZAGÓRZ: Cuchnące hałdy śmieci tuż obok przychodni zdrowia. „Ludzie na tym śpią. Wokół biegają szczury!” (FILM, ZDJĘCIA).

Zgłaszająca sprawę w urzędzie właścicielka posesji przyległej do „dzikiego wysypiska”, czekała na skuteczną reakcję kogokolwiek aż dwa tygodnie. Tymczasem na reakcję po naszej interwencji nie trzeba było czekać nawet kilku godzin. Nastąpiła błyskawicznie.

Przyjechali panowie z ZUTu i posprzątali ten bałagan. Byli również przedstawiciele Sanepidu. Z tego co widziałam, wykonano kilka zdjęć. Doszły mnie też słuchy, że przedstawiciele Sanepidu odwiedzili gminę – mówi nam właściciela posesji, przy której w ostatnich dniach „wyrosła” cuchnąca góra śmieci. – Wygląda na to, że problemy trzeba dopiero nagłośnić, aby ktoś się nimi zajął. Powiem jeszcze raz, że to co się tam działo, przeszło wszelkie granice.

Chciałabym w tym miejscu, w imieniu swoim, ale też na pewno moich sąsiadów podziękować redakcji Esanok.pl za szybką reakcję i opublikowanie tej interwencji. Dodam, że nawet z przychodni usłyszałam: „Dobrze, że ktoś się tym w końcu zajął” – kończy nasza Czytelniczka.

PRZED INTERWENCJĄ WWW.ESANOK.PL SYTUACJA WYGLĄDAŁA TAK:

ZOBACZ JAK SYTUACJA WYGLĄDAŁA JESZCZE DZISIAJ RANO
Materiał nagrano dzisiaj 22 czerwca o godzinie 7 rano

PO INTERWENCJI WWW.ESANOK.PL SYTUACJA WYGLĄDA TAK:

źródło: Red., materiały nadesłane

22-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

singsing2018-06-22 12:51:14
0 0
po prostu zabrac kontenery i już ludzie nie bedą tu nic wyrzucać
Patrząc z boku 2018-06-22 13:10:22
0 0
Kto jest właścicielem tych kontenerów i kto odpowiada za ich opróżnianie? ?? Jeżeli jest to zewnętrzna firma to ona powinna za to odpowiedzieć i posprzątać. Jeżeli gmina to nie powinno dojść do takiej sytuacji jaka miała miejsce.
Tomasz Święch2018-06-22 13:27:09
0 0
Za porządek w mieście Zagórzu jak i w całej Gminie Zagórz są odpowiedzialne władze Zagórza na czele z burmistrzem Ernestem Nowakiem a nie firma która zajmuje się zbiórką odzieży. Mieszkanka Zagórza interweniował w Gminie Zagórz bezskutecznie 2 tygodnie temu. Jak to się dzieje że dopiero po interwencji ESANOK ---- Zakład Usług Technicznych na polecenie Gminy Zagórz tak szybko zajął się sprawą ? Dlaczego władze w Gminie Zagórz nie liczą się z głosem mieszkańców i ich prośbami ?
Patrząc z boku 2018-06-22 13:36:02
0 0
Gmina powinna wyjaśnić tą sprawę z firmą odpowiedzialną za zbiórkę odzieży bo jeżeli jest za mało kontenerów na odzież i trzeba je skladowac obok to albo trzeba postawić ich więcej albo częściej odbierać. Ludzie oddali odzież dla potrzebujących (bo chyba po to są te kontenery ) a odzież trafiła do ZUT Trochę to poplątane
Wadera2018-06-22 13:43:30
0 0
Teraz usiłuje się zwalić odpowiedzialność na firmę od kontenerów? PRZECIEŻ gmina nic nie zrobiła 2 tygodnie i dalej by pewnie udawali że nie ma problemu gdyby nie Esanok i Sanepid
Tomasz Zagórzanin2018-06-22 14:46:26
0 0
Kontenery należy przenieść pod Gminę Zagórz tam jest właściwe miejsce i monitoring a jak będzie śmierdzieć burmistrzowi pod Gmina Zagórz to urzędnicy będą pilnować i będzie spokój . Jak zwykłym ludziom śmierdzi to urzędników to nie interesuje i burmistrza!
Zagórzanka2018-06-22 20:09:11
0 0
Czy zawsze i to zawsze, gdy jest problem w Gminie Zagórz, musi interweniować esanok? Czy tak słucha się problemu mieszkańców? Dlaczego dopiero po interwencji Tomasza Święcha problem jest rozwiązywany? Czy w Gminie Zagórz nie da się niczego załatwić normalnie? Czy na każdym kroku trzeba wzywać media, by rozwiązać problem?
0-02018-06-23 03:04:56
0 0
Na oko coś tu nie gra, właścicielem tych bud jest prywatna firma, która nie potrafi odebrać materiału zebranego za darmo, i ten materiał trafi teraz na wysypisko. A gmina i mieszkańcy nie potrafią skutecznie przekazać informacji tej firmie, czy o co chodzi. Przecież na budzie są dane właściciela firmy i napewno to nie dane ZUT Zagórz... To po co to tam stoi? Dla ozdoby czy smrodu, rozwiązać umowę na te budy i po sprawie, jeśli się nie sprawdzają.
Wiktoria2018-06-23 06:13:51
0 0
ale tu chodzi o to że władze Gminy Zagórz nie liczą się ze zwykłymi mieszkańcami dopiero jak pojawia się sanepid i media dopiero przestraszone zaczynają działać . Dlaczego zawsze trzeba używać siły aby jaśnie państwo pobierający pensje z naszych podatków coś robili jeśli zwykli mieszkańcy proszą ?
Wtorpol2018-06-23 08:39:03
0 0
Odzież z tych kontenerów trafia do firmy "Wtorpol" gdzie jest rozprowadzana na sieć szmateksów (min Sanok ul.Jagiellońska,Dworcowa, Lesko-szmateks w galerii ) odzież ta nie trafia do potrzebujących ,właściciele firmy Wtorpol, czerpią z tego sporo korzyści więc mogliby zadbać o miejsce dostawy towaru czyli wspomniane kontenery. Z poważaniem.
No tak2018-06-23 09:28:27
0 0
Burmistrz nie widział a się dowiedział odpowiada podobno w gminie Pan Zagórski.I teraz co pod dywan go wsadzi?
Burmistrz2018-06-23 21:43:57
0 0
Nie wiedział bo na zakończeniu roku szkolnego był w Porażu Jak to niektórzy złośliwie mówią że u teścia
P. Swięch.2018-06-24 13:53:25
0 0
Czy to nie pana portal brał udział w wymianie burmistrzów Zagórza : Zająca , Jaworskiego ?. Czy pamięta pan jak to wyglądało na pana portalu?'. Czy pamięta pan pierwsza kampanię kandydata na burmistrza Zagórza i jak zachowywał się pana portal ?.