REKLAMA
REKLAMA

48-letni Ukrainiec chciał wjechać do Polski na fałszywe prawo jazdy

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili kolejne fałszywe prawo jazdy. Obywatel Ukrainy przedstawił je jako dokument uzasadniający cel wjazdu.

17 stycznia, w trakcie kontroli ukraińskiego busa wjeżdżającego do Polski, jeden z pasażerów, 48-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli paszport wraz z wizą krajową uprawniająca do podjęcia pracy. W związku z faktem, że cudzoziemiec zamierzał pracować jako kierowca, do kontroli przedstawił również ukraińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusz SG sprawdzający dokument nabrał podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdził, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku to już piąte fałszywe prawo jazdy ujawnione na podkarpackich przejściach granicznych. W minionym roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 234 fałszywe dokumenty, mające potwierdzać rzekome uprawnienia do kierowania pojazdów. Podobnie jak w opisywanym przypadku, najczęściej fałszywki miały uzasadniać cel wjazdu cudzoziemców do Polski.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

18-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)