REKLAMA
REKLAMA

48-letni Ukrainiec chciał wjechać do Polski na fałszywe prawo jazdy

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili kolejne fałszywe prawo jazdy. Obywatel Ukrainy przedstawił je jako dokument uzasadniający cel wjazdu.

17 stycznia, w trakcie kontroli ukraińskiego busa wjeżdżającego do Polski, jeden z pasażerów, 48-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli paszport wraz z wizą krajową uprawniająca do podjęcia pracy. W związku z faktem, że cudzoziemiec zamierzał pracować jako kierowca, do kontroli przedstawił również ukraińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusz SG sprawdzający dokument nabrał podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdził, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku to już piąte fałszywe prawo jazdy ujawnione na podkarpackich przejściach granicznych. W minionym roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 234 fałszywe dokumenty, mające potwierdzać rzekome uprawnienia do kierowania pojazdów. Podobnie jak w opisywanym przypadku, najczęściej fałszywki miały uzasadniać cel wjazdu cudzoziemców do Polski.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

18-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)