REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Głowacki wydał debiutancki album! Akordeonista zaczynał w sanockim „muzyku” (VIDEO)

SANOK, ZAGÓRZ / LONDYN. Bartosz Głowacki jest muzykiem pochodzącym z Zagórza. Akordeonista swoją karierę rozpoczynał w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sanoku, już wtedy zdobywając najwyższe laury na festiwalach i konkursach krajowych i międzynarodowych. Obecnie robi karierę w Londynie. Na rynku wydawniczym już dostępny jest jego debiutancki krążek pt. „Genesis”. Słyszeliście?

„Genesis” to pierwszy solowy album akordeonisty, stanowiący przegląd jego muzycznych fascynacji, a zarazem recital złożony z utworów wywodzących się z różnych epok i stylów. Mimo to bardzo przemyślany wybór utworów skomponowanych z myślą o akordeonie i znakomicie opracowane transkrypcje utworów barokowych, czynią program płyty spójnym i zharmonizowanym. Zestawione obok siebie kompozycje Domenico Scarlattiego, Jean-Philippe’a Rameau, Václava Trojana, Sofii Gubaiduliny, Arvo Párta, Victora Vlasova i Astora Piazzolli, łączy zachwycająca wirtuozeria akordeonisty i znakomite, wybiegające poza ramy stylistyczne, wyczucie muzycznej materii – tak o debiutanckiej płycie Bartosza Głowackiego pisze Robert Ratajczak w portalu LongPlay.pl

W tej samej recenzji można przeczytać, że płyta stanowi „(…) znakomitą wizytówkę jednego z najzdolniejszych polskich akordeonistów, opisywanego przez The Guardian jako: „wszechstronny, pełen charyzmy i cechujący się niezwykłą dbałością o jakość dźwięku(…)”.

Bartosz ukończył Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika oraz I LO w Sanoku. Pochodzi z Zagórza. W 2009 roku zdobył tytuł Młodego Muzyka Roku. W 2010 roku wystąpił w Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków we Wiedniu, podczas którego zagrał „Concerto Classico” na akordeon i orkiestrę Mikołaja Majkusiaka.

Muzyczną edukację kontynuował w prestiżowej The Royal Academy of Music w Londynie, którą ukończył w 2015 roku. Jest zdobywcą muzycznych nagród w Wielkiej Brytanii i występował już na wielu scenach w tym kraju, jak również europejskich. Współpracował z wieloma najbardziej znanymi muzykami na świecie, jak chociażby Nigel Kennedy, Atom String Quartet czy Tanita Tikaram.

Debiutancki krążek artysty jest dostępny w sprzedaży od 22 listopada w sklepach muzycznych, na stronie wydawcy, którym jest DUX, a także w platformach streamingowych tj. Spotify, Apple Music, Google Play.

video: YT/City Music Foundation

 

ZOBACZ TAKŻE:

Akordeonista Bartek Głowacki gra z Tanitą Tikaram. Trwają próby do koncertu

02-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)