REKLAMA
REKLAMA

Akordeonista Bartek Głowacki gra z Tanitą Tikaram. Trwają próby do koncertu

SANOK / PODKARPACIE. Bartosz Głowacki, pochodzący z Zagórza muzyk akordeonista rozpoczął współpracę ze znaną wokalistką Tanitą Tikaram. Artystka przygotowuje się do koncertu w londyńskim Barbican Centre – jednym z największych europejskich centrów sztuki. Koncert odbędzie się 24 lutego 2017 roku.

Bartosz ukończył Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika oraz I LO w Sanoku. Pochodzi z Zagórza. W 2009 roku zdobył tytuł Młodego Muzyka Roku. W 2010 roku wystąpił w Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków we Wiedniu, podczas którego zagrał „Concerto Classico” na akordeon i orkiestrę Mikołaja Majkusiaka.

Muzyczną edukację kontynuował w prestiżowej Royal Academy of Music w Londynie, którą ukończył w 2015 roku. Jest zdobywcą muzycznych nagród w Wielkiej Brytanii i występował już na wielu scenach w tym kraju, jak również europejskich. Współpracował z wieloma najbardziej znanymi muzykami na świecie, jak chociażby Nigel Kennedy.

glowacki

Tanita Tikaram urodziła się w Munster w Niemczech w 1969 roku. Jej rodzice pochodzą z Fidżi i Malezji. W 1982 roku rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Tanita zaczęła komponować pierwsze utwory jako nastolatka, a debiut sceniczny zaliczyła w 1987 roku. Dzięki udanemu występowi w telewizyjnym show, szybko podpisała kontrakt płytowy z Warner Records i w wieku 18 lat nagrała swój pierwszy album „Ancient Heart” (1988). Pochodzące z tego albumu utwory „Good Tradition” i „Twist in My Sobriety” stały się natychmiast przebojami w Wielkiej Brytanii i w całej Europie. Album sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy na świecie, a Tanita stała się jedną najbardziej obiecujących nowych wokalistek.

W 1990 roku ukazała się druga płyta Tanity – „The Sweet Keeper”. Kolejne lata przyniosły następne albumy: “Everybody’s Angel” (1991), “Eleven Kinds of Loneliness” (1992), “Lovers in the City” (1995), “The Cappuccino Songs” (1998). Znalazły się tam dalsze przeboje wokalistki, takie jak: “Cathedral Song”, “World Outside Your Windows”, “We Almost Got it Together” , “I Might Be Crying”, czy “Stop Listening”. Po siedmioletniej przerwie w 2005 roku ukazała się płyta „Sentimental” .

foto: Oficjalna Strona Bartosza Głowackiego/facebook.com

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)