REKLAMA
REKLAMA

Akordeonista Bartek Głowacki gra z Tanitą Tikaram. Trwają próby do koncertu

SANOK / PODKARPACIE. Bartosz Głowacki, pochodzący z Zagórza muzyk akordeonista rozpoczął współpracę ze znaną wokalistką Tanitą Tikaram. Artystka przygotowuje się do koncertu w londyńskim Barbican Centre – jednym z największych europejskich centrów sztuki. Koncert odbędzie się 24 lutego 2017 roku.

Bartosz ukończył Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika oraz I LO w Sanoku. Pochodzi z Zagórza. W 2009 roku zdobył tytuł Młodego Muzyka Roku. W 2010 roku wystąpił w Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków we Wiedniu, podczas którego zagrał „Concerto Classico” na akordeon i orkiestrę Mikołaja Majkusiaka.

Muzyczną edukację kontynuował w prestiżowej Royal Academy of Music w Londynie, którą ukończył w 2015 roku. Jest zdobywcą muzycznych nagród w Wielkiej Brytanii i występował już na wielu scenach w tym kraju, jak również europejskich. Współpracował z wieloma najbardziej znanymi muzykami na świecie, jak chociażby Nigel Kennedy.

glowacki

Tanita Tikaram urodziła się w Munster w Niemczech w 1969 roku. Jej rodzice pochodzą z Fidżi i Malezji. W 1982 roku rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Tanita zaczęła komponować pierwsze utwory jako nastolatka, a debiut sceniczny zaliczyła w 1987 roku. Dzięki udanemu występowi w telewizyjnym show, szybko podpisała kontrakt płytowy z Warner Records i w wieku 18 lat nagrała swój pierwszy album „Ancient Heart” (1988). Pochodzące z tego albumu utwory „Good Tradition” i „Twist in My Sobriety” stały się natychmiast przebojami w Wielkiej Brytanii i w całej Europie. Album sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy na świecie, a Tanita stała się jedną najbardziej obiecujących nowych wokalistek.

W 1990 roku ukazała się druga płyta Tanity – „The Sweet Keeper”. Kolejne lata przyniosły następne albumy: “Everybody’s Angel” (1991), “Eleven Kinds of Loneliness” (1992), “Lovers in the City” (1995), “The Cappuccino Songs” (1998). Znalazły się tam dalsze przeboje wokalistki, takie jak: “Cathedral Song”, “World Outside Your Windows”, “We Almost Got it Together” , “I Might Be Crying”, czy “Stop Listening”. Po siedmioletniej przerwie w 2005 roku ukazała się płyta „Sentimental” .

foto: Oficjalna Strona Bartosza Głowackiego/facebook.com

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)