REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Głowacki wydał debiutancki album! Akordeonista zaczynał w sanockim „muzyku” (VIDEO)

SANOK, ZAGÓRZ / LONDYN. Bartosz Głowacki jest muzykiem pochodzącym z Zagórza. Akordeonista swoją karierę rozpoczynał w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sanoku, już wtedy zdobywając najwyższe laury na festiwalach i konkursach krajowych i międzynarodowych. Obecnie robi karierę w Londynie. Na rynku wydawniczym już dostępny jest jego debiutancki krążek pt. „Genesis”. Słyszeliście?

„Genesis” to pierwszy solowy album akordeonisty, stanowiący przegląd jego muzycznych fascynacji, a zarazem recital złożony z utworów wywodzących się z różnych epok i stylów. Mimo to bardzo przemyślany wybór utworów skomponowanych z myślą o akordeonie i znakomicie opracowane transkrypcje utworów barokowych, czynią program płyty spójnym i zharmonizowanym. Zestawione obok siebie kompozycje Domenico Scarlattiego, Jean-Philippe’a Rameau, Václava Trojana, Sofii Gubaiduliny, Arvo Párta, Victora Vlasova i Astora Piazzolli, łączy zachwycająca wirtuozeria akordeonisty i znakomite, wybiegające poza ramy stylistyczne, wyczucie muzycznej materii – tak o debiutanckiej płycie Bartosza Głowackiego pisze Robert Ratajczak w portalu LongPlay.pl

W tej samej recenzji można przeczytać, że płyta stanowi „(…) znakomitą wizytówkę jednego z najzdolniejszych polskich akordeonistów, opisywanego przez The Guardian jako: „wszechstronny, pełen charyzmy i cechujący się niezwykłą dbałością o jakość dźwięku(…)”.

Bartosz ukończył Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika oraz I LO w Sanoku. Pochodzi z Zagórza. W 2009 roku zdobył tytuł Młodego Muzyka Roku. W 2010 roku wystąpił w Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków we Wiedniu, podczas którego zagrał „Concerto Classico” na akordeon i orkiestrę Mikołaja Majkusiaka.

Muzyczną edukację kontynuował w prestiżowej The Royal Academy of Music w Londynie, którą ukończył w 2015 roku. Jest zdobywcą muzycznych nagród w Wielkiej Brytanii i występował już na wielu scenach w tym kraju, jak również europejskich. Współpracował z wieloma najbardziej znanymi muzykami na świecie, jak chociażby Nigel Kennedy, Atom String Quartet czy Tanita Tikaram.

Debiutancki krążek artysty jest dostępny w sprzedaży od 22 listopada w sklepach muzycznych, na stronie wydawcy, którym jest DUX, a także w platformach streamingowych tj. Spotify, Apple Music, Google Play.

video: YT/City Music Foundation

 

ZOBACZ TAKŻE:

Akordeonista Bartek Głowacki gra z Tanitą Tikaram. Trwają próby do koncertu

02-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)