REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Patrole policji i straży rybackiej kontrolują wędkarzy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci we współpracy ze Strażą Rybacką Powiatu Bieszczadzkiego prowadzą działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wystawiono już pierwsze mandaty.

Patrole policji i straży rybackiej kontrolują rejony rzek powiatu bieszczadzkiego. Wszystko w ramach akcji, której głównymi założeniami są ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. W poniedziałek podczas wspólnego patrolowania rzeki Strwiąż na odcinku Strwiążyk- Brzegi Dolne funkcjonariusze otrzymali informację o połowie ryb metodą niedozwoloną na rzece górskiej. W trakcie dalszych czynności okazało się, że osoby wędkujące nie posiadały kart wędkarskich oraz zezwoleń do połowu na rzece górskiej, łamiąc przepisy Ustawy o rybactwie śródlądowym, a także Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Wobec osób zastosowano postępowanie mandatowe.

Ponadto podczas służby sprawdzają, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)