REKLAMA
REKLAMA

Coś z niczego…

PISAROWCE / PODKARPACIE. 10 czerwca w Bibliotece Gminnej w Pisarowcach odbyły się kolejne warsztaty, bo Panie z KGW Pisarowce są ciekawe i chętnie uczą się nowych rzeczy.

Tym razem pani Agata Jaklik pokazała jak profesjonalnie z pomocą odpowiednich narzędzi z papieru można wyczarować piękne kartki okolicznościowe na różne uroczystości. Quilling już po już drugi zagościł w Pisarowcach, gdyż jak wiadomo nawijać na pióro lub rurkę każdy może, a ta technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru wywodzi się … z epoki renesansu. W tym okresie mnisi wykorzystywali pozłacane paski papieru do zdobienia książek. Do zwijania pasków używali gęsich piór (ang. „feather quill”) – stąd prawdopodobnie nazwa techniki. W XVIII wieku quilling stał się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu dobrze urodzonych panien i pań. Wykorzystywany był do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku, był również łączony z haftem czy też malarstwem. Popularność quillingu zanikła wraz z końcem XIX stulecia. A dzisiaj….quilling wrócił do łask w XXI wieku. Ze względu na dostępność materiałów oraz ich niewielki koszt zyskał szerokie grono entuzjastów na całym świecie, a czy warto… przekonajcie się sami zapraszamy do Pisarowiec 20 września 2019 roku o 18.30 na kolejne warsztaty, bo poznamy i nauczymy się znów coś nowego.

materiały nadesłane

12-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)