REKLAMA
REKLAMA

Drogowcy przejęli ul. Traugutta. Po remoncie oświetlenie do kontroli (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drogowcy rozpoczęli remont ul. Traugutta w Sanoku. Inwestycja za 2,5 mln zł ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z magistratu otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania o oświetlenie. Jak się okazuje, będzie ono sprawdzane po zakończeniu prac na drodze. Urzędnicy podejmą decyzję w sprawie ewentualnej poprawy jakości oświetlenia.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpoczęła się 5 czerwca i ma potrwać do 8 listopada. Wartość inwestycji to 2,4 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania na poziomie 60%. Oznacza to, że Fundusz Dróg Samorządowych wspomogło inwestycję kwotą 1,4 mln zł.

Remont będzie dotyczył odcinka o długości blisko kilometra. Położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonają nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstanie 17 miejsc parkingowych. Zakres prac przewiduje również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

Oświetlenie

W związku z pojawieniem się wiadomości na temat remontu ulicy Traugutta, do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy narzekali na bardzo słabe oświetlenie tej ulicy.

Sytuacja jest fatalna, ponieważ w nocy, przy opadach deszczu, nic praktycznie nie widać – mówi nasz rozmówca.

Oświetlenie to zadanie gminy. Dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka z pytaniami o plany dotyczące ewentualnej modernizacji oświetlenia w tym miejscu. Po blisko dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedzi.

Modernizacja oświetlenia została wykonana w roku 2018 w oparciu o nowy projekt oraz oprawy z programu SOWA pozostałe po likwidacji oświetlenia dworca autobusowego. Do urzędu trafiały różne informacje dotyczące oświetlenia tej ulicy, które mówiły o znacznym poprawie natężenia oświetlenia w stosunku do stanu przed modernizacją, jak również informacje o pogorszeniu oświetlenia. W roku 2019 planowany jest kapitalny remont ul. Traugutta przez starostwo powiatowe, po dokonaniu remontu zostaną wykonane pomiary natężenia oświetlenia i zostanie podjęta decyzja odnośnie dalszej eksploatacji oświetlenia. Nadmieniam, że natężenie oświetlenia na tej ulicy odpowiada obowiązującym normom i przepisom ruchu drogowego – czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja. Z kolei miasto Sanok wyremontuje ul. Piastowską i Pomorską. Całość będzie kosztować 4,7 mln zł. Dotacja to 2,8 mln zł.

Zdjęcia po rozpoczęciu remontu:

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UL. TRAUGUTTA: 17 nowych miejsc parkingowych. Udogodnienia dla niewidomych (ZDJĘCIA)

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)