REKLAMA
REKLAMA

Drogowcy przejęli ul. Traugutta. Po remoncie oświetlenie do kontroli (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drogowcy rozpoczęli remont ul. Traugutta w Sanoku. Inwestycja za 2,5 mln zł ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z magistratu otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania o oświetlenie. Jak się okazuje, będzie ono sprawdzane po zakończeniu prac na drodze. Urzędnicy podejmą decyzję w sprawie ewentualnej poprawy jakości oświetlenia.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpoczęła się 5 czerwca i ma potrwać do 8 listopada. Wartość inwestycji to 2,4 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania na poziomie 60%. Oznacza to, że Fundusz Dróg Samorządowych wspomogło inwestycję kwotą 1,4 mln zł.

Remont będzie dotyczył odcinka o długości blisko kilometra. Położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonają nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstanie 17 miejsc parkingowych. Zakres prac przewiduje również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

Oświetlenie

W związku z pojawieniem się wiadomości na temat remontu ulicy Traugutta, do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy narzekali na bardzo słabe oświetlenie tej ulicy.

Sytuacja jest fatalna, ponieważ w nocy, przy opadach deszczu, nic praktycznie nie widać – mówi nasz rozmówca.

Oświetlenie to zadanie gminy. Dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka z pytaniami o plany dotyczące ewentualnej modernizacji oświetlenia w tym miejscu. Po blisko dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedzi.

Modernizacja oświetlenia została wykonana w roku 2018 w oparciu o nowy projekt oraz oprawy z programu SOWA pozostałe po likwidacji oświetlenia dworca autobusowego. Do urzędu trafiały różne informacje dotyczące oświetlenia tej ulicy, które mówiły o znacznym poprawie natężenia oświetlenia w stosunku do stanu przed modernizacją, jak również informacje o pogorszeniu oświetlenia. W roku 2019 planowany jest kapitalny remont ul. Traugutta przez starostwo powiatowe, po dokonaniu remontu zostaną wykonane pomiary natężenia oświetlenia i zostanie podjęta decyzja odnośnie dalszej eksploatacji oświetlenia. Nadmieniam, że natężenie oświetlenia na tej ulicy odpowiada obowiązującym normom i przepisom ruchu drogowego – czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja. Z kolei miasto Sanok wyremontuje ul. Piastowską i Pomorską. Całość będzie kosztować 4,7 mln zł. Dotacja to 2,8 mln zł.

Zdjęcia po rozpoczęciu remontu:

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UL. TRAUGUTTA: 17 nowych miejsc parkingowych. Udogodnienia dla niewidomych (ZDJĘCIA)

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)