REKLAMA
REKLAMA

UL. TRAUGUTTA: 17 nowych miejsc parkingowych. Udogodnienia dla niewidomych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ul. Traugutta w Sanoku to ważny trakt łączący Śródmieście z terenami nad Sanem. Przez lata na drodze nie wykonywano gruntownych remontów. Nawierzchnia nie jest w dobrym stanie, a i chodnikom przydałaby się modernizacja. Już wiadomo, że droga zmieni swoje oblicze. Jaki będzie zakres prac? Odpowiadamy poniżej.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpocznie się 5 czerwca, a zakończy 8 listopada. Wartość inwestycji to 2,4 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania na poziomie 60%. Oznacza to, że Fundusz Dróg Samorządowych wspomoże inwestycję kwotą 1,4 mln zł.

Wiadomo, że remont będzie dotyczył odcinka o długości blisko kilometra. Położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonają nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstanie 17 miejsc parkingowych. Zakres prac przewiduje również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

W związku z pojawieniem się wiadomości na temat remontu ulicy Traugutta, do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy narzekają na bardzo słabe oświetlenie tej ulicy.

Sytuacja jest fatalna, ponieważ w nocy, przy opadach deszczu, nic praktycznie nie widać – mówi nasz rozmówca.

Oświetlenie to zadanie gminy. Dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka z pytaniami o plany dotyczące ewentualnej modernizacji oświetlenia w tym miejscu. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja. Z kolei miasto Sanok wyremontuje ul. Piastowską i Pomorską. Całość będzie kosztować 4,7 mln zł. Dotacja to 2,8 mln zł.

Do sprawy wrócimy.

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wkrótce drogowcy opanują Sanok! Remont za remontem (ZDJĘCIA)

źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Sanoku

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)