REKLAMA
REKLAMA

UL. TRAUGUTTA: 17 nowych miejsc parkingowych. Udogodnienia dla niewidomych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ul. Traugutta w Sanoku to ważny trakt łączący Śródmieście z terenami nad Sanem. Przez lata na drodze nie wykonywano gruntownych remontów. Nawierzchnia nie jest w dobrym stanie, a i chodnikom przydałaby się modernizacja. Już wiadomo, że droga zmieni swoje oblicze. Jaki będzie zakres prac? Odpowiadamy poniżej.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpocznie się 5 czerwca, a zakończy 8 listopada. Wartość inwestycji to 2,4 mln zł. Powiat otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania na poziomie 60%. Oznacza to, że Fundusz Dróg Samorządowych wspomoże inwestycję kwotą 1,4 mln zł.

Wiadomo, że remont będzie dotyczył odcinka o długości blisko kilometra. Położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonają nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstanie 17 miejsc parkingowych. Zakres prac przewiduje również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

W związku z pojawieniem się wiadomości na temat remontu ulicy Traugutta, do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy narzekają na bardzo słabe oświetlenie tej ulicy.

Sytuacja jest fatalna, ponieważ w nocy, przy opadach deszczu, nic praktycznie nie widać – mówi nasz rozmówca.

Oświetlenie to zadanie gminy. Dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka z pytaniami o plany dotyczące ewentualnej modernizacji oświetlenia w tym miejscu. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja. Z kolei miasto Sanok wyremontuje ul. Piastowską i Pomorską. Całość będzie kosztować 4,7 mln zł. Dotacja to 2,8 mln zł.

Do sprawy wrócimy.

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wkrótce drogowcy opanują Sanok! Remont za remontem (ZDJĘCIA)

źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Sanoku

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)