REKLAMA
REKLAMA

Dwóch pijanych kierowców, pięciu z „ciężką nogą” na gazie

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 7 praw jazdy. 5 osób utraciło uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 2 z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane także z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców poprzez KMZB. Pomocne są policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie w miejscowościach Nowosielce i Zarszyn.

Od piątku policjanci zatrzymali 7 praw jazdy. 5 kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast dwaj kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli, znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

zdjęcie poglądowe/KWP Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę po godz. 20.00 funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który mając w organizmie 2 promile alkoholu przewoził oplem pasażerkę i kilkuletnie dziecko.

Wobec kierujących prowadzone są postępowania. Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 112.

KPP Sanok

05-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)