REKLAMA
REKLAMA

ECHA INTERWENCJI. Do wycięcia 90 drzew. Posadzą 50 nowych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie milkną echa opisywanej przez nas interwencji dotyczącej planowanej wycinki drzew przy ul. Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku w związku z remontem dróg. Do naszej redakcji zgłaszają się kolejne osoby, które są zaniepokojone tą decyzją. – Wydaje mi się, że to są zdrowe drzewa. Czy rzeczywiście musimy je wycinać? – pyta jeden z naszych Czytelników.

O sprawie informowaliśmy tutaj: SANOK INTERWENCJA: „Blisko 90 drzew do wycięcia! To jest niepoważne!”

Zaalarmowali nas Czytelnicy, którzy zauważyli kolorowe opisy na drzewach wzdłuż ulicy Krakowskiej i Rymanowskiej.

To jest niepoważne! Rozumiem remonty, budowy, ale żeby tworzyć taką betonową pustynię i wycinać zdrowe, piękne drzewa, to tego nie rozumiem. Poważnie, blisko 90 drzew MUSZĄ wyciąć? I gdzie je zasadzą? Bo raczej nie w pobliżu. Niech ktoś się zastanowi, zanim zrobi coś głupiego – podkreśla Internauta.

Oznaczone drzewa znajdujące się przy ul. Krakowskiej i Rymanowskiej przeznaczone są do wycinki. Większość drzew znajduje się w miejscu w którym powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a te które są od niego oddalone mają na tyle płytko korzenie, że podnoszą, a tym samym niszczą chodnik. Na te prace posiadamy decyzję RDOŚ w Rzeszowie – mówi Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Ponieważ odnotowujemy kolejne sygnały w tej sprawie, pytamy dokładnie o nasadzenia zastępcze.

Tak jak wspomniałem na wycinkę zezwala decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. W decyzji określone jest ile drzew można wyciąć i ile trzeba posadzić nowych (do wycinki przeznaczonych jest ok. 90 drzew, do nasadzeń zastępczych ok. 50) – dodaje Bartosz Wysocki.

Część mieszkańców nie może się pogodzić ze stratą drzew. Powstała nawet specjalna petycja: Jestem przeciwko wycince drzew przy ulicy Krakowskie w Sanoku. Od 8 czerwca zebrano jednak jedynie 21 podpisów.

Wartość remontu ul. Krakowskiej i Rymanowskiej to ponad 17 mln złotych. 

Remont DK 28 w Sanoku w ciągu ulic Krakowska i Rymanowska km 271+245-274+080 obejmował będzie swoim zakresem: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew oraz karczowanie pniaków, remont kanalizacji deszczowej, roboty ziemne, wymianę krawężników i obrzeży betonowych – informowała nas Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Podczas sesji miejskiej w lutym dodano, że wprowadzono i zatwierdzono zmiany w projekcie remontu, a dotyczą one wykonania traktu pieszo-rowerowego po obu stronach jezdni.

foto: materiały nadesłane

14-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)