REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA INTERWENCJA: Wandale zdewastowali nową elewację. „To za nasze pieniądze!” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Wandale to mało powiedziane. Zniszczyli świeżo odnowiony blok. Malowanie kosztowało nas podatników niemałe pieniądze – pisze podenerwowany Internauta. Chodzi o zniszczoną elewację budynku przy ul. Orzeszkowej. Czytelnik wysyła także zdjęcia niewybrednych napisów na ścianach.

 

Do aktu wandalizmu doszło w nocy około godziny 1.00, 1 lutego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali zniszczoną elewację bloku przy Orzeszkowej 2. Wandale pozostawili wulgarne napisy na ścianach zewnętrznych, ale także na klatce schodowej oraz drzwiach wewnątrz budynku.

W listopadzie 2017 roku został ocieplony i pomalowany blok mieszkalny przy ul.Orzeszkowej. W nocy swoje roszczenia finansowe na ścianach bloku umieścili sobie jacyś wandale. Zresztą wandale to mało powiedziane. Malowanie i ocieplenie bloku kosztowało nas podatników niemałe pieniądze i to wszystko po to, żeby przyszli bezmózgowcy i to zniszczyli. Mam nadzieję, że zajmie się tym policja i ukaże sprawcę lub sprawców – kontynuuje Czytelnik.

Warto wspomnieć, że budynek został odnowiony w ramach termomodernizacji, realizowanych w różnych lokalizacjach Sanoka.

Całkowity koszt termomodernizacji budynku przy ul. Orzeszkowej 2A w Sanoku wyniósł 560 388,17 zł. W ramach tych środków wykonane zostały takie roboty jak: remont instalacji co, wymiana drzwi, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian w gruncie, wymiana okien, docieplenie stropodachu, oraz modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej – wymienia Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miasta w Sanoku.

Jak dodaje w dniu 1 lutego 2019 roku Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. jako administrator i zarządca nieruchomości budynku zgłosił sprawę na policję.

 – Straty, jakie poczynili wandale, oszacowano na około 10 tys. złotych. Prowadzone są czynności zmierzające do wykrycia sprawcy –  mówi asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Dodaje, że zabezpieczono również nagrania z monitoringu.

Jak zaznacza rzecznik sanockiej policji, na przestrzeni ostatnich tygodni, na terenie miasta doszło do przynajmniej kilku podobnych aktów wandalizmu, chociaż na mniejszą skalę. Wymienia choćby zgłoszenia z ulicy Daszyńskiego, gdzie uszkodzono szlaban, Kościuszki czy Sienkiewicza. 

Niezmiernie istotne jest, aby w momencie zauważenia obcych, podejrzanych osób w danym miejscu, czy ich nienaturalnego zachowania, reagować i zgłaszać takie sytuacje na policję. Niestety, informowanie służb kilka dni po fakcie utrudnia prowadzenie działań, a w efekcie opóźnia ujęcie sprawcy czy sprawców – podkreśla Anna Oleniacz. – Pamiętajmy, że nasza reakcja ma znaczenie i może zapobiec kolejnym, podobnym sytuacjom – kwituje.

Do sprawy wrócimy.

 

06-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)