REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Zakorkowany Sanok! Dlaczego nadal jedziemy jednym pasem?” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Otrzymaliśmy plik zdjęć od jednego z Czytelników, pokazujące korki na ul. Lipińskiego, Beksińskiego i Dworcowej. – Nadal jedziemy jednym pasem, dlaczego skoro nie są już prowadzone remonty? – zastanawia się Internauta.

 

Od kilkunastu dni są olbrzymie korki w mieście. Proszę popatrzeć na te zdjęcia. Czy widzicie Państwo tutaj jakiś pracowników? Jakie względy zadecydowały o tym, że nadal jeden pas jest wyłączony z ruchu? Rozumiem taka sytuacje w momencie kulminacyjnym prac, ale teraz? Czy ktoś to może wyjaśnić nam, kierowcom, którzy codziennie przemierzamy tę trasę, a nie mamy zbytnio możliwości skorzystania z objazdu? – pisze Czytelnik do redakcji.

Druga kwestia to jakość remontowanego fragmentu chodnika. Państwo widzieli to z bliska? Przecież to wygląda niechlujnie! Krzywo położona kostka, dziury między poszczególnymi jej fragmentami, obrysowane krawężniki, jakiś żwir nasypany na chodnik i po bokach…Jeszcze dobrze nie powstał ten chodnik, a już nadaje się do naprawy… Czy to tak zostanie? – dodaje Internauta.

Na pytania Internauty odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odział w Rzeszowie

7 czerwca br. zakończono układanie warstwy ścieralnej. Zgodnie z technologią i sztuką budowlaną oznakowanie poziome zaleca się wykonywać po 21 dniach. Ze względu na właściwości nowej nawierzchni wykonanie oznakowania poziomego wcześniej skróci jego trwałość. Po wykonaniu oznakowania poziomego przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu. Puszczenie ruchu po dwóch pasach bez oznakowania poziomego stwarzałoby niebezpieczeństwo dla kierowców. Monitorujemy utrudnienia w ruchu na tym odcinku i obserwujemy pojawianie się korków w przypadku zamknięcia przejazdu kolejowego na ul. Beksińskiego. Poza tymi wyjątkami, czas przejazdu nie odbiega znacząco od tego przed remontem – zaznacza Bartosz Wysocki z biura prasowego.

Jeżeli chodzi o remont chodnika, na zdjęciach znajdują się jego fragmenty nie objęte remontem. W obecny zakres remontu wchodzi wymiana warstwy ścieralnej na ul. Lipińskiego i na ul. Dworcowej oraz remont chodnika na ulicy Dworcowej strona lewa km od 0+557 do 1+367, strona prawa km od 0+547 do 0+672. Pozostały zakres (np. chodniki i krawężniki na ul. Lipińskiego, część krawężników i chodników na ul. Dworcowej) oraz ulica Beksińskiego (całość) nie są objęte remontem – precyzuje Bartosz Wysocki.

Dodatkowo proszę pamiętać, że remont jeszcze się nie zakończył i wykonawca usunie wszystkie ewentualne usterki – kwituje Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odział w Rzeszowie.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ 19 czerwca

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)