REKLAMA
REKLAMA

Jak wygląda wolontariusz 28. Finału WOŚP?

SANOK. 12 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Sanoka i okolic kwestować będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Podpowiadamy, po czym poznać wolontariusza.

Już 12 stycznia 2020 odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na ulice w Polsce i za granicą wyjdą wolontariusze. Będą zbierać datki na wspaniały cel dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Identyfikator

Wygląd identyfikatora to unikatowa, piękna i kolorowa szata graficzna. Na górze frontu dokumentu znajduje się oficjalna grafika 28. Finału, data i tekst towarzyszący tegorocznemu finałowi „Wiatr w żagle”. Poniżej są najważniejsze informacje: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Puszka

Tekturowe skarbonki są dziś nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne skarbonki o podstawie sześciokąta są piękne i kolorowe, ale najważniejsze są na niej charakterystyczne banderole z logotypem 28. Finału. Chcąc przysłużyć się zarówno społeczności Orkiestry, jak i środowisku naturalnemu, produkowane są one z surowców odnawialnych – wykorzystując tekturę na bazie papieru makulaturowego.

Serduszka i uśmiech!

Kultowe serduszka rozdawane są darczyńcom, którzy chętnie wspierają akcje. Pozytywna energia i uśmiech to podstawa orkiestrowego kwestowania. Ta inicjatywa łączy wszystkich, którzy chcą działać w dobrym celu. Wolontariusze najczęściej w parach lub grupach przechodzą przez najpopularniejsze miejsca w mieście, aby spotkać darczyńców rozdając czerwone, orkiestrowe serca. Są one symbolem szczodrości, chęci pomocy innym i miłości.

W tym roku podczas finału WOŚP w Sanoku kwestować będzie blisko 110 wolontariuszy. Będą zbierali fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu dla dzieci, które trafią do szpitali w całej Polsce.

W Sanoku finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku. W programie m.in. atrakcje dla dzieci i zabawy z animatorami, symulacja akcji ratowniczej dowodzonej przez strażaków połączona z pokazem rozcinania samochodu, morsowanie i przejażdżki na quadach, bieg „Policz się z cukrzycą”, wspólnie kolędowanie z zespołem Raya Bell i Cassiopeia, a od godziny 16 koncerty i licytacje ze sceny.

O godzinie 20 „światełko pokoju” z WOŚP-owym przesłaniem „Hejt mi nie gra”, podczas którego uczczona zostanie pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego w ubiegłym roku podczas finału WOŚP.

materiały nadesłane
info: Bieszczadzki Sztab WOŚP

foto: Maksymilian Drążek / archiwum

16-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)