REKLAMA
REKLAMA

List od królowej Elżbiety II do uczniów z Kostarowiec

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Kostarowcach wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Hydzik, napisali list do królowej Elżbiety II.

W marcu piątoklasiści wysłali do monarchini list, w którym przekazali serdeczne pozdrowienia z Polski, napisali kilka słów o sobie oraz złożyli życzenia z okazji jej urodzin i Wielkanocy. Uczniowie przynieśli też przeróżne gadżety związane z Wielką Brytanią, a zrobione z tej okazji zdjęcie trafiło do koperty wraz z listem. Po około dwóch miesiącach oczekiwania dzieci otrzymały upragnioną odpowiedź.

W swoim liście królowa wyraziła zadowolenie z faktu, że dzieci lubią się uczyć języka angielskiego oraz podziękowała za życzenia i dobre myśli skierowane do niej i jej rodziny. Wspomniano również, że wprawdzie królowa nie była w stanie odpisać osobiście, jednak bardzo podobało jej się dołączone zdjęcie oraz fakt, że każdy uczeń podpisał osobiście list. Do listu dołączone zostały ulotki informacyjne, przybliżające życiorys królowej oraz najważniejsze miejsca i zwyczaje związane z brytyjskim dworem.
Wiadomość od królowej wywołała wśród uczniów ogromny entuzjazm, a emocje towarzyszące otwieraniu koperty były wprost nie do opisania.

 

 

materiały nadesłane

 

08-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)