REKLAMA
REKLAMA

Miasto uruchamia telefon zaufania dla seniora

SANOK / PODKARPACIE. W Dniu Babci uruchamiamy „Telefon zaufania dla Seniora”. Telefon o numerze 13 46 080 60 aktywny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00. Od dziś możecie porozmawiać o problemach swoich lub kogoś bliskiego oraz zgłosić trudności jakie widzicie w mieście.

„Telefon zaufania dla Seniora” o numerze 13 46 080 60 funkcjonuje według ustalonej procedury:

1. „Telefon zaufania dla Seniora” jest aktywny w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku w godz. 8:00 – 15:00.

2. Telefon obsługuje pracownik, wyznaczony przez Dyrektora Ośrodka.

3. Zadaniem pracownika jest udzielenie porady oraz wskazanie rozwiązania sprawy o ile mieści się ona w granicach kompetencji Ośrodka.

4. Pracownik, może sam poddać sposób załatwienia sprawy lub przekierować Osobę dzwoniącą do właściwej komórki organizacyjnej/specjalisty, lub wskazać oraz pomóc w kontakcie inną Instytucję, w której gestii jest interweniowanie w konkretnej sprawie.

5. Zadaniem pracownika jest również umówienie Seniora na spotkanie w MOPS w celu załatwienia sprawy z Kierownikiem właściwej komórki organizacyjnej lub osobą przez niego wyznaczoną, o ile taka prośba wystąpi.

6. Pracownik obsługujący „Telefon zaufania dla Seniora” może również pośredniczyć w kontakcie z pracownikiem socjalnym, na którego terenie środowiskowym zamieszkuje Senior w celu umówienia spotkania w miejscu zamieszkania.

7. Pracownik obsługujący „Telefon zaufania dla Seniora”, prowadzi rejestr rozmów zawierający numer porządkowy, datę przeprowadzonej rozmowy i jej temat oraz sposób załatwienia sprawy z zachowaniem zasad poufności informacji i przepisów ochrony danych osobowych.

8. Psycholog zatrudniony w Ośrodku będzie dostępny pod wskazanym numerem telefonu w każdy wtorek z wyłączeniem usprawiedliwionych dni nieobecności w pracy w godz. 9:00 – 11:00.

9. „Telefon zaufania dla Seniora” funkcjonuje pod numerem 13 46 080 60.

źródło: UM Sanok / MOPS Sanok

21-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)