REKLAMA
REKLAMA

Miażdżąca przewaga PiS na Podkarpaciu. Kto jeszcze w Sejmie? (SONDAŻ)

SANOK / PODKARPACIE. Znamy wyniki nowego sondażu wyborczego zrealizowanego dla Polska Press Grupy. Publikacja prezentuje nie tylko ujęcie ogólnopolskie, ale także rozkład głosów w poszczególnych województwach. Na Podkarpaciu, już tradycyjnie, PiS miażdży konkurencję. Gdyby wybory odbyły się pod koniec sierpnia, na Podkarpaciu na partię rządzącą zagłosowałoby 61% wyborców. Kolejne miejsca zajęłyby komitety: Koalicja Obywatelska 19%, Polskie Stronnictwo Ludowe 6%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 6% i Konfederacja Wolność i Niepodległość 5%.

Osoby zapytane przez ankieterów odpowiadały na pytanie na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj. Na Podkarpaciu aż 61% pytanych odpowiedziało, że wybierze partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu zestawienia dla naszego województwa znalazła się Koalicja Obywatelska, która mogłaby liczyć na 19% poparcia. Trzecia pozycja dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oba komitety uzyskałyby po 6% głosów.

Dalej Konfederacja 5%, Skuteczni Piotra Liroya-Marca 1,8% i Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy 1,2%. Te ugrupowania nie uzyskałyby jednak mandatu na Podkarpaciu.

PODKARPACIE: Sondażowe wyniki poparcia dla partii politycznych

Wyniki sondażowe dla PPG – Podkarpacie

Wyniki sondażu przeprowadzonego dla Polska Press Grupy pokazują, że Podkarpacie wciąż jest bardzo wierne ideałom prezentowanym przez partię Jarosława Kaczyńskiego. W skali kraju, PiS uzyskał tu najlepszy wynik. Podobne nastroje wyborców panują w województwie lubelskim, gdzie „Dobra zmiana” może liczyć na 56% poparcia. Z kolei w Podlaskiem, za PiSem jest aż 54% ankietowanych.

Również tradycyjnie, najlepsze rezultaty Koalicja Obywatelska uzyskuje za zachodzie i północy Polski. W Pomorskiem na ugrupowanie, której liderem jest Grzegorz Schetyna, chce głosować 45% wyborców. W województwie zachodniopomorskim 38%, a w lubuskim 37%.

Lewica i jej trzech liderów: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń, najbardziej mogą liczyć na mieszkańców województw: zachodniopomorskiego 16%, lubuskiego 15% i kujawsko-pomorskiego 14%.


W ujęciu ogólnopolskim, PiS zwyciężyłoby w wyborach z 45% poparciem. Na drugiej pozycji Koalicja Obywatelska – 30%, dalej SLD 11% i PSL 6%. Według sondażu, tylko te cztery frakcje (plus jeden mandat Mniejszości Niemieckiej) mogą liczyć na wprowadzenie do Sejmu swoich przedstawicieli. Pod progiem wyborczym Konfederacja 4%, Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy 2,5%, Skuteczni Piotra Liroya-Marca 1% i Mniejszość Niemiecka 0,5%.

Badanie zrealizowane w dniach 23-29 sierpnia 2019 roku przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.

źródło: Red., Polska The Times, Polska Press Grupa

05-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)