REKLAMA
REKLAMA

Nie samą pracą człowiek żyje! Kolarska pasja policjanta

Nadkom. Artur Wojtowicz – dyżurny z komendy powiatowej w Sanoku, od wielu lat uprawia sport. Jego ogromną pasją jest piłka nożna. Jednak z powodu kontuzji zamienił ją na kolarstwo. Osiąga coraz większe sukcesy i bierze udział w wielu wyścigach rowerowych. Z powodzeniem łączy wymagające treningi z niełatwą policyjną służbą. Na swoim koncie ma wiele medali z wyścigów regionalnych.

Nadkom. Artur Wojtowicz zajmuje się sportem od wielu lat. Poczałkowo jego ogromną pasją była piłka nożna. Wielokrotnie reprezentował sanocką policję na turniejach halowej piłki nożnej. Występował również jako reprezentant województwa podkarpackiego w tej dziedzinie sportu. Niestety kontuzja uniemożliwiła dalszą grę w drużynie.

Kilka lat temu Artur Wojtowicz rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem. Początkowo były to własne, mało wymagające i krótkie trasy. Dziś dziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów; miesięcznie ponad 1,5 tysiąca km. Coraz częściej bierze udział w wyścigach o charakterze lokalnym, przymierzając się do udziału w dłuższych i trudniejszych zmaganiach. Ogromną przyjemnością są dla niego górskie wyścigi. Ostatnimi jego sukcesami są: drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w 7-kilometrowym wyścigu Przełomy Wisłoka oraz 11-kilometrowy wyścig Najszybsze Ciacho 2019, w którym zwyciężył. Obydwa wyścigi odbyły się końcem lipca br. Teraz trenuje do kolejnych zawodów kolarskich.

Nadkom. Artur Wojtowicz w Policji pełni służbę od 25 lat. Obecnie jest dyżurnym w sanockiej komendzie. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach i w rożnych wydziałach. Swoją sportową pasję godzi z policyjną służbą. Trenuje i na bieżąco startuje w rożnych wyścigach.

Zwycięzcy wyścigu Najszybsze Ciacho 2019, A. Wojtowicz w środku Zdjęcie: FB Sanockie Wyścigi Rowerowe

A. Wojtowicz z prawej podczas wyścigu Najszybsze Ciacho 2019. Zdjęcie: FB Sanockie Wyścigi Rowerowe

Archiwum KWP Rzeszów

Nadkom. A. Wojtowicz w pracy

Życzymy dalszych sukcesów sportowych, startu w wymarzonym wyścigu i spełnienia w pracy zawodowej.

Źródło: KPP Sanok

13-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)