Niesamowite osiągnięcie! 150 km biegu po górach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dariusz Wethacz, ultramaratończyk z Cisnej i student PWSZ w Sanoku osiągnął niedawno życiowy sukces zajmując 3 miejsce w Biegu Rzeźnika Ultra, który rozgrywany był na morderczym dystansie 150 km! Sportowiec zmieścił się w limicie czasowym, co udało się jedynie trzem startującym. Ponadto Wethacz zdobył 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Niesamowitego wyczynu dokonał student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku Dariusz Wethacz, który w tegorocznym Biegu Rzeźnika wystartował na dystansie Ultra liczącym 150 km! Morderczy bieg po górach udało mu się ukończyć w niespełna 26 godzin. Rezultat ten pozwolił zmieścić się w limicie czasowym, jako jednemu z trzech śmiałków w całej stawce. Biegacz z Cisnej zajął 3 miejsce w kategorii Open i 1 w swojej kategorii wiekowej. Radości z wyniku osiągniętego przez Wethacza nie kryją na sanockiej uczelni: – Czapki z głów panie Darku i wielkie gratulacje. Jest pan wielki! – czytamy na profilu KU AZS PWSZ Sanok (Facebook).

To była prawdziwa przygoda, której nie zapomnę do końca życia. Jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce na najdłuższym dystansie 150 km RZEŹNIK ULTRA zaliczony i to na 3 miejscu, a na 1 w swojej kategorii. Przewyższenia (+-7500) i bardzo trudne warunki sprawiły, że ten najdłuższy dystans w limicie czasowym ukończyło tylko 3 zawodników. Wszystkich biegaczy ultra na długości 105 i 150 km wystartowało 278 i aż 108 nie ukończyło biegu – relacjonuje na swoim profilu Facebook Dariusz Wethacz. – Po drodze burze i liczne przeszkody, ale to mnie nie zatrzymało, a świadomość, że mogę ten bieg ukończyć i to na dobrej pozycji tylko motywowało mnie do dalszego działania. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i wierzyli w końcowy sukces, a w szczególności mojej żonce, dzieciom, braciom, rodzicom i najbliższym, którzy byli przy mnie podczas tych zawodów. Jesteście wielcy i to dzięki Wam udało mi się dobiec aż do mety.

My również dołączamy się do gratulacji za to wyjątkowe osiągnięcie!

Warto zaznaczyć, że w innym, również mocno wyczerpującym biegu brał udział pracownik PWSZ Sanok Wojciech Pajestka. Wystartował on w Ultra Przesileniu w Dynowie, gdzie trasę o długości 50 km przebiegł w czasie 6 godzin 33 minuty. Również gratulujemy!

źródło: Red., KU AZS PWSZ Sanok