REKLAMA
REKLAMA

Nowy nieoznakowany radiowóz na sanockich drogach. Vectrę zastąpi Insignia

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka komenda policji ma do dyspozycji nowy nieoznakowany radiowóz, który będzie służył do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim na drogach miasta i powiatu. Nowy – w sensie pojazdu, który dopiero kilka dni temu pojawił się w sanockim garnizonie. Jeśli chodzi o rocznik, opel ma 6 lat. Insignia zastąpi bordową Vectrę, która zakończyła służbę dwa lata temu.

Tomasz Sokołowski

Opel Insignia, który pojawił się na sanockich drogach do tej pory służył na terenie powiatu przemyskiego. Został wyprodukowany w 2013 roku. Jest wyposażony w silnik 2.0 Turbo, posiada 220 KM.

Do łapania piratów drogowych posłużą 2 kamery Videorapid 2A i miernik prędkości Iskra 1.

Opel Insignia zastąpi wysłużonego, bordowego Opla Vectrę, który „przeszedł na emeryturę” pod koniec 2016 roku.

Przypomnijmy, że w styczniu 2016 roku, nieoznakowany radiowóz Opel Vectra służący sanockim policjantom brał udział w kolizji z audi przy ul. Jagiellońskiej. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala, ale na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń. W połowie lutego, po naprawie uszkodzeń, policyjny pojazd wrócił na drogi powiatu sanockiego. Jak się jednak okazało, nie na długo. Kolizja nie miała wpływu na podjęcie decyzji o wycofaniu radiowozu z użytkowania. Pojawiła się w nim poważna usterka silnika. Dodatkowo, samochód miał przejechane już blisko 300 tys. km, a to umowna granica dla pojazdów wyposażonych w wideorejestrator. Wydział transportu przy komendzie wojewódzkiej uznał zatem, że to auto nie będzie już dłużej pomagało policjantom w wyłapywaniu piratów drogowych.

Teraz, w strzeżeniu bezpieczeństwa na drogach pomagać będzie Opel Insignia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Roztrzaskany radiowóz policji w centrum Sanoka. Obława za mężczyzną, który ranił kobietę (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Bordowy radiowóz „przechodzi na emeryturę”. Wkrótce na drogach pojawi się zastępca? (FILM, ZDJĘCIA)

Zdjęcie poglądowe

10-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)