REKLAMA
REKLAMA

Nowy nieoznakowany radiowóz na sanockich drogach. Vectrę zastąpi Insignia

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka komenda policji ma do dyspozycji nowy nieoznakowany radiowóz, który będzie służył do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim na drogach miasta i powiatu. Nowy – w sensie pojazdu, który dopiero kilka dni temu pojawił się w sanockim garnizonie. Jeśli chodzi o rocznik, opel ma 6 lat. Insignia zastąpi bordową Vectrę, która zakończyła służbę dwa lata temu.

Tomasz Sokołowski

Opel Insignia, który pojawił się na sanockich drogach do tej pory służył na terenie powiatu przemyskiego. Został wyprodukowany w 2013 roku. Jest wyposażony w silnik 2.0 Turbo, posiada 220 KM.

Do łapania piratów drogowych posłużą 2 kamery Videorapid 2A i miernik prędkości Iskra 1.

Opel Insignia zastąpi wysłużonego, bordowego Opla Vectrę, który „przeszedł na emeryturę” pod koniec 2016 roku.

Przypomnijmy, że w styczniu 2016 roku, nieoznakowany radiowóz Opel Vectra służący sanockim policjantom brał udział w kolizji z audi przy ul. Jagiellońskiej. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala, ale na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń. W połowie lutego, po naprawie uszkodzeń, policyjny pojazd wrócił na drogi powiatu sanockiego. Jak się jednak okazało, nie na długo. Kolizja nie miała wpływu na podjęcie decyzji o wycofaniu radiowozu z użytkowania. Pojawiła się w nim poważna usterka silnika. Dodatkowo, samochód miał przejechane już blisko 300 tys. km, a to umowna granica dla pojazdów wyposażonych w wideorejestrator. Wydział transportu przy komendzie wojewódzkiej uznał zatem, że to auto nie będzie już dłużej pomagało policjantom w wyłapywaniu piratów drogowych.

Teraz, w strzeżeniu bezpieczeństwa na drogach pomagać będzie Opel Insignia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Roztrzaskany radiowóz policji w centrum Sanoka. Obława za mężczyzną, który ranił kobietę (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Bordowy radiowóz „przechodzi na emeryturę”. Wkrótce na drogach pojawi się zastępca? (FILM, ZDJĘCIA)

Zdjęcie poglądowe

10-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)