REKLAMA
REKLAMA

Nowy prezes GPGK w Komańczy

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Od miesiąca Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Komańczy ma nowego prezesa. Jest nim Robert Wolański.


Robert Wolański ma 49 lat, z wykształcenia jest inżynierem Ekonomii Przedsiębiorstw. Ukończył pięć kierunków studiów podyplomowych, m.in.: w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Zarządzania Współczesnym Biznesem i Personelem, czy Systemów i Sieci Komputerowych.

Przez siedem lat był prezesem w Leskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, a wcześniej, przez 15 lat, pracował jako specjalista ds. marketingu w Lasach Państwowych.
Budował również gazociąg DN 1000 relacji Strachocina-Pogórska Wola.

Swoją obecną funkcję nie traktuję jak pracę, ale jak służbę dla mieszkańców gminy Komańcza – mówi Robert Wolański. – Uważam, że w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej nie pracuje się 8 czy 10 godzin, ale całą dobę powinno zabezpieczać się potrzeby mieszkańców. Jest to w końcu działalność użyteczności publicznej, zadanie własne gminy.

Nowy prezes obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby dobrze wywiązywać się z powierzonych mu zadań. Zamierza uczestniczyć w sesjach gminnych, konsultować z radnymi i wójtem swoje pomysły, rozmawiać z mieszkańcami o bieżących problemach. W najbliższym czasie przedstawi plan działania spółki na nadchodzące lata.

Jestem krótko w gminie Komańcza, ale już zauważyłem kilka zaniedbań w infrastrukturze – mówi. – Na pewno należy zaopatrzyć mieszkańców w dobrej jakości wodę oraz uszczelnić gospodarkę wodno-kanalizacyjną. Ogromnym problem jest także bieżąca obsługa obiektów gminnych.

Robert Wolański zastąpił Annę Glazer-Florek, która zrezygnowała ze stanowiska prezesa GPGK na własną prośbę.

W moim odczuciu pan Robert Wolański jest właściwą osobą, gdyż cechuje go wysoki profesjonalizm, a tego nam w gminie Komańcza nadal brakuje – mówi wójt Roman Bzdyk. – Przed nowym prezesem wielkie wyzwanie i wiele pracy. Z mojej strony deklaruję udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy w celu realizacji zadań gminy.

Foto: Archiwum prywatne

21-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)