REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Zdjęcia lotnicze! Imponująca inwestycja (FOTO, VIDEO)

OBWODNICA SANOKA: Zdjęcia lotnicze! Imponująca inwestycja (FOTO, VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na terenie budowy obwodnicy Sanoka wykonawca prowadzi intensywne prace na wszystkich frontach robót. Aura sprzyja, zakończono badania archeologiczne, zatem termin oddania inwestycji wraz z końcem roku zbliża się wielkimi krokami.

 

Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ponad 86%, w tym robót drogowych – 78,58%, mostowych – 87,09%, a branżowych – 70,67%.

Zakończyły się już wszystkie prace związane z geotechniką, siecią wodociągową, gazową oraz kanalizacją sanitarną.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Na obwodnicy powstaje 12 obiektów inżynierskich, 4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi.

Na inwestycję z pewnością czekają nie tylko sanoczanie, ale również turyści, którzy w sezonie podróżują w Bieszczady.

– Pierwotny termin oddania obwodnicy do użytku był wcześniejszy. Jak pamiętamy został on przesunięty z uwagi na badania archeologiczne, czy większy zakres prac strzałowych przy kruszeniu skał – podkreśla Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Wszyscy odczuwamy niedogodności w związku z budową obwodnicy, czy remontem ulicy Krakowskiej. Cieszymy się jednak, że na święta będziemy poruszać się po nowych drogach – dodaje.

Zwraca także uwagę, że w ostatnich latach udało się wyremontować także inne drogi krajowe tj. Lipińskiego, Dworcową, Kolejową, Lwowską, Królowej Bony czy Przemyską.

– Te wszystkie inwestycje znacząco poprawiły stan infrastruktury drogowej w naszym mieście. Ze swojej strony mogę zapewnić, że nadal będę pracował nad pozyskiwaniem pieniędzy na remonty dróg w naszym regionie – kwituje poseł .

 

 

źródło/foto/video: GDDKiA Rzeszów

 

04-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)