REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Zdjęcia lotnicze! Imponująca inwestycja (FOTO, VIDEO)

OBWODNICA SANOKA: Zdjęcia lotnicze! Imponująca inwestycja (FOTO, VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na terenie budowy obwodnicy Sanoka wykonawca prowadzi intensywne prace na wszystkich frontach robót. Aura sprzyja, zakończono badania archeologiczne, zatem termin oddania inwestycji wraz z końcem roku zbliża się wielkimi krokami.

 

Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ponad 86%, w tym robót drogowych – 78,58%, mostowych – 87,09%, a branżowych – 70,67%.

Zakończyły się już wszystkie prace związane z geotechniką, siecią wodociągową, gazową oraz kanalizacją sanitarną.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Na obwodnicy powstaje 12 obiektów inżynierskich, 4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi.

Na inwestycję z pewnością czekają nie tylko sanoczanie, ale również turyści, którzy w sezonie podróżują w Bieszczady.

– Pierwotny termin oddania obwodnicy do użytku był wcześniejszy. Jak pamiętamy został on przesunięty z uwagi na badania archeologiczne, czy większy zakres prac strzałowych przy kruszeniu skał – podkreśla Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Wszyscy odczuwamy niedogodności w związku z budową obwodnicy, czy remontem ulicy Krakowskiej. Cieszymy się jednak, że na święta będziemy poruszać się po nowych drogach – dodaje.

Zwraca także uwagę, że w ostatnich latach udało się wyremontować także inne drogi krajowe tj. Lipińskiego, Dworcową, Kolejową, Lwowską, Królowej Bony czy Przemyską.

– Te wszystkie inwestycje znacząco poprawiły stan infrastruktury drogowej w naszym mieście. Ze swojej strony mogę zapewnić, że nadal będę pracował nad pozyskiwaniem pieniędzy na remonty dróg w naszym regionie – kwituje poseł .

 

 

źródło/foto/video: GDDKiA Rzeszów

 

04-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)