REKLAMA
REKLAMA

Pogranicznik spisał się na medal! Profesjonalnie pomógł poszkodowanemu motocykliście

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W czasie wolnym od służby chor. sztab. SG Robert Strzelecki będąc świadkiem kolizji udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz jest przeszkolonym ratownikiem medycznym.

W ostatnią sobotę maja, chor. sztab. SG Robert Strzelecki, który na co dzień pełni służbę w placówce SG w Ustrzykach Górnych, a tego dnia miał wolne, wracał do domu.
W miejscowości Ustjanowa Górna (gmina Ustrzyki Dolne) zauważył na środku drogi przewrócony motocykl i stojący na poboczu samochód osobowy, który nosił ślady kolizji. Natychmiast podbiegł do leżącego na jezdni kierowcy motocykla, aby zorientować się w jakim jest stanie zdrowia. Młody mężczyzna (25 lat) był przytomny, ale w szoku.

Chorąży Robert Strzelecki, który jest również ratownikiem medycznym, od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wśród gromadzących się świadków są osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustianowej. Jako ratownik medyczny poprosił o bezzwłoczne przyniesienie zestawu ratownictwa medycznego: torby R1 z wyposażeniem. Następnie, motocykliście założył kołnierz ortopedyczny, a na prawe kolano szynę Kramera.

W międzyczasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna i pogotowie ratunkowe. Poszkodowanego odwieziono do Szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy Robercie za tak profesjonalne podejście w udzielaniu pierwszej pomocy! – chwalą kolegę bieszczadzcy pogranicznicy.

BiOSG

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)