REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BIESZCZADZKI: 10 zatrzymanych praw jazdy

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE. 10 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Przez weekend funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu bieszczadzkiego lokalne działania pn.”Prędkość”.

W sobotę policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili lokalne działania pod nazwą „Prędkość”. W ciągu całego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

KPP Ustrzyki Dolne

23-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)