REKLAMA
REKLAMA
Guardia

POWIAT BIESZCZADZKI: 10 zatrzymanych praw jazdy

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE. 10 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Przez weekend funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu bieszczadzkiego lokalne działania pn.”Prędkość”.

W sobotę policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili lokalne działania pod nazwą „Prędkość”. W ciągu całego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

KPP Ustrzyki Dolne

23-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)