REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Raport o strajku nauczycieli. Sprawdź, gdzie protestują

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W szkołach na terenie powiatu sanockiego część nauczycieli nadal strajkuje. Są również takie placówki,w  których od poniedziałku zajęcia dydaktyczne realizowane są bez zmian. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w czwartym dniu ogólnopolskiego protestu.

MIASTO SANOK

W sanockich szkołach podstawowych i przedszkolach trwa czwarty dzień akcji protestacyjnej nauczycieli. W zasadzie niewiele się zmieniło. Protestuje około 320 osób, natomiast ponad 75, w tym dyrektorzy, nie przystąpiło do strajku.

Dzisiaj z opieki w przedszkolach korzystało 213 wychowanków. W szkołach, gdzie trwają egzaminy gimnazjalne, zgodnie z przepisami ustalono dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (co mogą uczynić dyrektorzy placówek w porozumieniu i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej/szkoły lub rady rodziców). Natomiast w szkołach, w których nie są przeprowadzane egzaminy, a uczniowie pojawili się w placówkach, korzystają z zajęć opiekuńczo-wychowawczych głównie na świetlicach.

W 4 szkołach w Sanoku o godzinie 9.00, zgodnie z harmonogramem, rozpoczął się drugi dzień egzaminów gimnazjalnych.

Jutrzejszy egzamin z języków obcych również nie jest zagrożony. Z informacji przekazanej od dyrektorów mamy komplet komisji – podkreśla Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka ds. społecznych.

Warto dodać, że od 10 kwietnia br. z inicjatywy burmistrza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zajęcia na basenie dla uczniów szkół, w których odbywa się strajk. Wychowankowie pod opieką nauczycieli mogą skorzystać z darmowej oferty zajęć na basenie, które będą prowadzone pod opieką kadry instruktorskiej Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Ponadto zajęcia prowadzone są również w Biurze Wystaw Artystycznych.

GMINA WIEJSKA SANOK

Na terenie gminy wiejskiej Sanok funkcjonuje 12 szkół. Na dzień 11 kwietnia siedem placówek zawiesiło strajk, w pozostałych pięciu akcje protestacyjną nadal prowadzi 24 osoby.

W siedmiu szkołach prowadzone są zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze, w pozostałych pięciu uczniowie, którzy przyszli do szkoły mają zapewnioną opiekę. Z kolei egzaminy gimnazjalne przebiegają bez zakłóceń – usłyszeliśmy w urzędzie gminy.

GMINA BUKOWSKO

W szkołach na terenie tego samorządu nauczyciele nadal strajkują. W Bukowsku protest kontynuuje 19 pedagogów, z kolei w Pobiednie strajkuje 14 z 27 nauczycieli. Nie ma natomiast problemów związanych z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie i przedszkolaki, którzy pojawili się w placówkach, mają zapewnioną opiekę.

GMINA KOMAŃCZA

W szkołach w gminie nauczyciele strajkowali 8 i 9 kwietnia. W szkole w Rzepedzi było to 5 osób, zaś w Komańczy – cała kadra pedagogiczna, czyli 30 osób. Od 10 kwietnia strajk został zawieszony, zajęcia dydaktyczne odbywają się normalnie, podobnie jak bez przeszkód przeprowadzane są egzaminy gimnazjalne.

GMINA ZARSZYN/GMINA TYRAWA WOŁOSKA

W szkołach na terenie gminy Zarszyn oraz Tyrawa Wołoska nie prowadzono strajku. Zajęcia odbywają się tam zgodnie z planem. Egzaminy gimnazjalne również realizowane są zgodnie z harmonogramem.

GMINA ZAGÓRZ – KLIKNIJ

GMINA BESKO

W gminie Besko w szkole strajkowano w poniedziałek i wtorek. Tylko część nauczycieli podjęła akcję protestacyjną. Natomiast od 10 kwietnia w placówce trwają egzaminy gimnazjalne. W związku z  tym , podobnie jak w niektórych sanockich szkołach, uczniowie mają dni wolne od zajęć dydaktycznych. Należy też dodać, że egzaminy gimnazjalne przebiegają bez problemów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

SONDA: Jakie zdanie mają sanoczanie o strajku nauczycieli? (VIDEO)

SANOK: Wzrosła liczba strajkujących nauczycieli w podstawówkach i przedszkolach

Sprawdzamy jak podczas strajku radzą sobie sanockie szkoły. Co z egzaminami? (VIDEO)

SANOK: Rodzice zareagowali na strajk. Co 10 uczeń w szkole (VIDEO)

SANOK: Niemal wszystkie placówki oświatowe strajkują!

SANOK: Niemal wszystkie szkoły opowiedziały się za strajkiem (WYNIKI REFERENDUM)

SANOK: Strajk nauczycieli. Walka o przyszłość naszych szkół

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)