REKLAMA
PIOTR URUSKI Bukowsko Życzenia Powiat Sanocki Urząd Marszałkowski Życzenia Sanok
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Raport o strajku nauczycieli. Sprawdź, gdzie protestują

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W szkołach na terenie powiatu sanockiego część nauczycieli nadal strajkuje. Są również takie placówki,w  których od poniedziałku zajęcia dydaktyczne realizowane są bez zmian. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w czwartym dniu ogólnopolskiego protestu.

MIASTO SANOK

W sanockich szkołach podstawowych i przedszkolach trwa czwarty dzień akcji protestacyjnej nauczycieli. W zasadzie niewiele się zmieniło. Protestuje około 320 osób, natomiast ponad 75, w tym dyrektorzy, nie przystąpiło do strajku.

Dzisiaj z opieki w przedszkolach korzystało 213 wychowanków. W szkołach, gdzie trwają egzaminy gimnazjalne, zgodnie z przepisami ustalono dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (co mogą uczynić dyrektorzy placówek w porozumieniu i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej/szkoły lub rady rodziców). Natomiast w szkołach, w których nie są przeprowadzane egzaminy, a uczniowie pojawili się w placówkach, korzystają z zajęć opiekuńczo-wychowawczych głównie na świetlicach.

W 4 szkołach w Sanoku o godzinie 9.00, zgodnie z harmonogramem, rozpoczął się drugi dzień egzaminów gimnazjalnych.

Jutrzejszy egzamin z języków obcych również nie jest zagrożony. Z informacji przekazanej od dyrektorów mamy komplet komisji – podkreśla Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka ds. społecznych.

Warto dodać, że od 10 kwietnia br. z inicjatywy burmistrza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zajęcia na basenie dla uczniów szkół, w których odbywa się strajk. Wychowankowie pod opieką nauczycieli mogą skorzystać z darmowej oferty zajęć na basenie, które będą prowadzone pod opieką kadry instruktorskiej Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Ponadto zajęcia prowadzone są również w Biurze Wystaw Artystycznych.

GMINA WIEJSKA SANOK

Na terenie gminy wiejskiej Sanok funkcjonuje 12 szkół. Na dzień 11 kwietnia siedem placówek zawiesiło strajk, w pozostałych pięciu akcje protestacyjną nadal prowadzi 24 osoby.

W siedmiu szkołach prowadzone są zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze, w pozostałych pięciu uczniowie, którzy przyszli do szkoły mają zapewnioną opiekę. Z kolei egzaminy gimnazjalne przebiegają bez zakłóceń – usłyszeliśmy w urzędzie gminy.

GMINA BUKOWSKO

W szkołach na terenie tego samorządu nauczyciele nadal strajkują. W Bukowsku protest kontynuuje 19 pedagogów, z kolei w Pobiednie strajkuje 14 z 27 nauczycieli. Nie ma natomiast problemów związanych z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie i przedszkolaki, którzy pojawili się w placówkach, mają zapewnioną opiekę.

GMINA KOMAŃCZA

W szkołach w gminie nauczyciele strajkowali 8 i 9 kwietnia. W szkole w Rzepedzi było to 5 osób, zaś w Komańczy – cała kadra pedagogiczna, czyli 30 osób. Od 10 kwietnia strajk został zawieszony, zajęcia dydaktyczne odbywają się normalnie, podobnie jak bez przeszkód przeprowadzane są egzaminy gimnazjalne.

GMINA ZARSZYN/GMINA TYRAWA WOŁOSKA

W szkołach na terenie gminy Zarszyn oraz Tyrawa Wołoska nie prowadzono strajku. Zajęcia odbywają się tam zgodnie z planem. Egzaminy gimnazjalne również realizowane są zgodnie z harmonogramem.

GMINA ZAGÓRZ – KLIKNIJ

GMINA BESKO

W gminie Besko w szkole strajkowano w poniedziałek i wtorek. Tylko część nauczycieli podjęła akcję protestacyjną. Natomiast od 10 kwietnia w placówce trwają egzaminy gimnazjalne. W związku z  tym , podobnie jak w niektórych sanockich szkołach, uczniowie mają dni wolne od zajęć dydaktycznych. Należy też dodać, że egzaminy gimnazjalne przebiegają bez problemów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

SONDA: Jakie zdanie mają sanoczanie o strajku nauczycieli? (VIDEO)

SANOK: Wzrosła liczba strajkujących nauczycieli w podstawówkach i przedszkolach

Sprawdzamy jak podczas strajku radzą sobie sanockie szkoły. Co z egzaminami? (VIDEO)

SANOK: Rodzice zareagowali na strajk. Co 10 uczeń w szkole (VIDEO)

SANOK: Niemal wszystkie placówki oświatowe strajkują!

SANOK: Niemal wszystkie szkoły opowiedziały się za strajkiem (WYNIKI REFERENDUM)

SANOK: Strajk nauczycieli. Walka o przyszłość naszych szkół

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kinga2019-04-18 21:25:03
0 0
Dlaczego nikt nie mówi o przedszkolankach, one nie poprawiają klasówek, nie mają wywiadówek ani nie wyjeżdżają z dziećmi na wycieczki, pracują po cztery godziny dziennie z czego zajęcia dydaktyczne trwają 30 min. Nie są same z dziećmi bo pomagają pomoce i woźne i to właśnie im należą się większe pobory, bo one zajmują się dziećmi 8 godz. karmią, usypiają, ubierają itp. Często obserwowałam takie sytuacje przychodząc po dziecko do przedszkola. Drogie panie przedszkolanki jeśli wybrałyście taki zawód, to chyba lubicie małe dzieci i one powinny być na pierwszym miejscu, jak się komuś nie chce pracować w tym zawodzie to droga wolna, nie narzekajcie bo nikt nie ma takich przywilejów. Jestem za tym, żebyście dostały upragnione 1000 zł. podwyżki, ale znieść kartę nauczyciela i jak wszyscy pracować 40 godz.tygodniowo,26 dni urlopu, znieść urlop zdrowotny. Straciłyście bardzo w oczach rodziców
Mentor2019-04-19 11:35:39
0 0
Należy natychmiast zmienić szefową CDS, która jest zaangażowana po stronie towarzyszy, Broniarza , Wittwickiego i całej strajkującej komuny wraz z "Bolkiem" , oraz sekretarzami kcpzpr. Może rozmawiać ze strajkującymi jak to robiła "opiekuńcza PO i ZSL" z premierem Kopacz w kopalniach, przy pomocy gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Członkowie KE z robotnikami w latach 80-dziesiątych rozmawiali przy pomocy broni ostrej. Młodzi nie chcą o tym pamiętać. Pamięć przywódców PO jest dobra ale bardzo krótka , bo o tym już zapomnieli i maszerują raźno ze swoimi oprawcami. Myślę że KE spełni rolę rozjemczej"mogiły".