REKLAMA
REKLAMA

Przekroczył granicę nielegalnie bo… nie płacił alimentów

GRANICA / PODKARPACIE. Patrol Straży Granicznej zatrzymał w okolicach Korczowej mężczyznę, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Cudzoziemiec chciał uniknąć kontroli granicznej ponieważ wiedział, że jest w zainteresowaniu władz Ukrainy za niepłacenie alimentów.


Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek (18 listopada) na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w Korczowej.

Patrol sprawdzający granicę zauważył ślady nielegalnego przekroczenia z Ukrainy do Polski. Niezwłocznie podjęto pościg za sprawcą.

Już po kilkunastu minutach w okolicznym lesie ujęto 38-letniego obywatela Ukrainy. Tożsamość ustalono na podstawie paszportu wydanego przez władze tego kraju.

Cudzoziemiec od razu przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy w miejscu niedozwolonym. Wyjaśnił, że chciał uniknąć kontroli granicznej ukraińskich służb. Miał świadomość, że prowadzona jest wobec niego sprawa karna za niepłacenie alimentów i że zostanie zatrzymany.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyzna został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia został przekazany z powrotem na Ukrainę w ręce ukraińskich służb granicznych.

BiOSG

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)