REKLAMA
REKLAMA

Radni domagają się nadzwyczajnej sesji w sprawie sanockiego szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Sześciu radnych Rady Powiatu Sanockiego złożyło dzisiaj wiosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji w sprawie sanockiego szpitala. Uważają, że sytuacja placówki jest niestabilna, a informacje na temat jego kondycji – sprzeczne.

Radni mówią, że celem działania jest rozmowa na temat obecnej sytuacji w sanockim szpitalu i niejasnych planach zarządu powiatu

Po spotkaniu, które odbyło się w szpitalu na zaproszenie dyrektora SP ZOZ, usłyszeliśmy, że jest realne zagrożenie odejścia 5 lekarzy z oddziału chirurgii. Jednym z powodów mogą być problemy z zakupem pełnego wyposażenia nowo otwartego bloku operacyjnego. Brakuje m.in. mobilnych aparatów RTG – podkreśla Sebastian Niżnik, radny z ramienia Demokratów Ziemi Sanockiej.

Na obecną chwilę chcemy rzeczywiście wyposażyć blok operacyjny, mobilny aparat RTG jest niezbędny. Dlatego proponujemy zmianę uchwały budżetowej i przeznaczenie 900 tys. zł na zakup wspominanego sprzętu – dodaje Marek Szpara, radny powiatowy z PSL.

Niestety, nie otrzymaliśmy pieniędzy z rezerwy premiera na pełne wyposażenie bloków operacyjnych. Ale mamy środki z nadwyżki budżetowej, która jest dzielona np. na przejścia dla pieszych za 36 tys. złotych, uważamy, że można to zrobić taniej, a taka wysoka kwota to zwykła rozrzutność. Dlatego wnioskujemy, aby część tej sumy przeznaczyć na zakup chociaż jednego, mobilnego aparatu RTG – kwituje Sebastian Niżnik.

Warto dodać, że aparat RTG dzięki swojej wszechstronności znajduje zastosowanie na terenie całego szpitala, zarówno na szpitalnym oddziale ratunkowym, salach operacyjnych, jak i na innych oddziałach.

Pod dokumentem podpisali się wnioskodawcy: Marzena Dziurawiec, Bogdan Struś, Marian Kawa, Tomasz Gankiewicz, Marek Szpara oraz Sebastian Niżnik.

Według ustawy o samorządzie powiatowym sesja nadzwyczajna powinna odbyć się w ciągu 7 dni.

Do sprawy wrócimy .

04-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)