REKLAMA
REKLAMA

REGION: Zaatakowali kuriera, okradli go i zamknęli w mieszkaniu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dostarczający przesyłkę kurier, po wejściu do mieszkania, został zmuszony przez dwóch mężczyzn do oddania przesyłki, skanera i telefonu. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera. Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali jednego ze sprawców. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło początkiem lipca w Rzeszowie, w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Jak ustalono, kurier miał dostarczyć pod ten adres przesyłkę. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zagrozili kurierowi, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu. Mężczyzna obawiając się spełnienia gróźb, oddał im żądane przedmioty. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi. Mężczyzna z mieszkania wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z Rzeszowa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki. Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyźni mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

KMP Rzeszów

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)