REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanka reprezentuje Polskę na Igrzyskach Europejskich! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka lekkoatletka Angelika Faka bierze udział w drugich Igrzyskach Europejskich, które odbywają się w stolicy Białorusi Mińsku. Wychowanka „Komunalnych” i była podopieczna Ryszarda Długosza skacząca w dal, uzyskała 5,78 m i zdobyła dla Polski 10 punktów do klasyfikacji krajów. Choć wynik znacząco odbiega od rekordu życiowego Faki, to sam udział w tej wielkiej imprezie sportowej jest dla młodej zawodniczki bezcennym doświadczeniem.

Angelika Faka ma dopiero 23 lata i jest dużą nadzieją polskiego skoku w dal na nadchodzące imprezy mistrzowskie. Świadczy o tym choćby powołanie sanoczanki do kadry reprezentacji Polski na drugą edycję Igrzysk Europejskich, które w dniach 23-30 czerwca odbywają się w Mińsku. Wychowanka „Komunalnych” Sanok i była podopieczna Ryszarda Długosza skacze w dal. Podczas zawodów w Białorusi oddała trzy skoki, najlepszy na odległość 5,78 m. Pozwoliło jej to na dopisanie 10 punktów do ogólnego dorobku reprezentacji Polski.

Cieszę się z możliwości nabrania nowego doświadczenia w mojej karierze. Mimo nietypowej formy rozgrywanych zawodów, udało mi się zdobyć 2 miejsce w grupie i wywalczyć 10 pkt dla naszej drużyny, z czego jestem zadowolona. Mimo, iż wynik odbiega od mojego rekordu życiowego, myślę, że na tego typu rozgrywkach ważniejsze były punkty, bo liczyła się cała drużyna – mówi nam na gorąco Angelika Faka, aktualnie zawodniczka WKS Wawel Kraków trenująca pod okiem Piotra Bory.

 

 

W ubiegłym roku Faka osiągnęła swój dotychczas największy sukces w karierze, stając na najniższym stopniu podium podczas Seniorskich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które zorganizowano w Lublinie. Sanoczanka skoczyła wtedy 6,28 m, co dało jej brązowy medal. Rekord życiowy zawodniczki 6,35 m uzyskany również w 2018 roku. Pisaliśmy o tym tutaj: Seniorski sukces lekkoatletki z Sanoka. Angelika Faka z brązowym medalem MP! (ZDJĘCIA).

 

 

W trakcie igrzysk, rywalizacja w konkurencjach lekkoatletycznych prowadzona jest w nowej formule Dynamic New Athletics. Rozgrywanych jest dziewięć konkurencji, w tym siedem indywidualnych oraz dwie drużynowe, czyli sztafety mieszane. Zespoły są podzielone na grupy i walczą w poszczególnych fazach o awans do dalszej rundy rywalizacji. Niestety, jak już wiadomo, polskim lekkoatletom nie udało się uzyskać promocji do półfinału (4 miejsce w swoim ćwierćfinale) i w kolejnych dniach będą rywalizować o dalsze miejsca (poniżej 12 lokaty).

 

foto: archiwum prywatne

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)