REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanka reprezentuje Polskę na Igrzyskach Europejskich! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka lekkoatletka Angelika Faka bierze udział w drugich Igrzyskach Europejskich, które odbywają się w stolicy Białorusi Mińsku. Wychowanka „Komunalnych” i była podopieczna Ryszarda Długosza skacząca w dal, uzyskała 5,78 m i zdobyła dla Polski 10 punktów do klasyfikacji krajów. Choć wynik znacząco odbiega od rekordu życiowego Faki, to sam udział w tej wielkiej imprezie sportowej jest dla młodej zawodniczki bezcennym doświadczeniem.

Angelika Faka ma dopiero 23 lata i jest dużą nadzieją polskiego skoku w dal na nadchodzące imprezy mistrzowskie. Świadczy o tym choćby powołanie sanoczanki do kadry reprezentacji Polski na drugą edycję Igrzysk Europejskich, które w dniach 23-30 czerwca odbywają się w Mińsku. Wychowanka „Komunalnych” Sanok i była podopieczna Ryszarda Długosza skacze w dal. Podczas zawodów w Białorusi oddała trzy skoki, najlepszy na odległość 5,78 m. Pozwoliło jej to na dopisanie 10 punktów do ogólnego dorobku reprezentacji Polski.

Cieszę się z możliwości nabrania nowego doświadczenia w mojej karierze. Mimo nietypowej formy rozgrywanych zawodów, udało mi się zdobyć 2 miejsce w grupie i wywalczyć 10 pkt dla naszej drużyny, z czego jestem zadowolona. Mimo, iż wynik odbiega od mojego rekordu życiowego, myślę, że na tego typu rozgrywkach ważniejsze były punkty, bo liczyła się cała drużyna – mówi nam na gorąco Angelika Faka, aktualnie zawodniczka WKS Wawel Kraków trenująca pod okiem Piotra Bory.

 

 

W ubiegłym roku Faka osiągnęła swój dotychczas największy sukces w karierze, stając na najniższym stopniu podium podczas Seniorskich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które zorganizowano w Lublinie. Sanoczanka skoczyła wtedy 6,28 m, co dało jej brązowy medal. Rekord życiowy zawodniczki 6,35 m uzyskany również w 2018 roku. Pisaliśmy o tym tutaj: Seniorski sukces lekkoatletki z Sanoka. Angelika Faka z brązowym medalem MP! (ZDJĘCIA).

 

 

W trakcie igrzysk, rywalizacja w konkurencjach lekkoatletycznych prowadzona jest w nowej formule Dynamic New Athletics. Rozgrywanych jest dziewięć konkurencji, w tym siedem indywidualnych oraz dwie drużynowe, czyli sztafety mieszane. Zespoły są podzielone na grupy i walczą w poszczególnych fazach o awans do dalszej rundy rywalizacji. Niestety, jak już wiadomo, polskim lekkoatletom nie udało się uzyskać promocji do półfinału (4 miejsce w swoim ćwierćfinale) i w kolejnych dniach będą rywalizować o dalsze miejsca (poniżej 12 lokaty).

 

foto: archiwum prywatne

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)