REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Drzewa przy ul. Krakowskiej znikają w okamgnieniu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa wycinka drzew znajdujących się wzdłuż ul. Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. Ma to związek z trwającym remontem dróg. Przypomnijmy, że łącznie pod topór trafi 90 drzew. Zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, wkrótce w pobliżu pojawi się 50 nasadzeń zastępczych.

O sprawie informowaliśmy tutaj: SANOK INTERWENCJA: „Blisko 90 drzew do wycięcia! To jest niepoważne!” i tutaj: ECHA INTERWENCJI. Do wycięcia 90 drzew. Posadzą 50 nowych (ZDJĘCIA).

Zaalarmowali nas Czytelnicy, którzy zauważyli kolorowe opisy na drzewach wzdłuż ulicy Krakowskiej i Rymanowskiej

To jest niepoważne! Rozumiem remonty, budowy, ale żeby tworzyć taką betonową pustynię i wycinać zdrowe, piękne drzewa, to tego nie rozumiem. Poważnie, blisko 90 drzew MUSZĄ wyciąć? I gdzie je zasadzą? Bo raczej nie w pobliżu. Niech ktoś się zastanowi, zanim zrobi coś głupiego – podkreślał Internauta.

Oznaczone drzewa znajdujące się przy ul. Krakowskiej i Rymanowskiej przeznaczone są do wycinki. Większość drzew znajduje się w miejscu w którym powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a te które są od niego oddalone mają na tyle płytko korzenie, że podnoszą, a tym samym niszczą chodnik. Na te prace posiadamy decyzję RDOŚ w Rzeszowie – mówił Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Ponieważ odnotowywaliśmy kolejne sygnały w tej sprawie, zapytaliśmy dokładnie o nasadzenia zastępcze

Tak jak wspomniałem na wycinkę zezwala decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. W decyzji określone jest ile drzew można wyciąć i ile trzeba posadzić nowych (do wycinki przeznaczonych jest ok. 90 drzew, do nasadzeń zastępczych ok. 50) – dodawał Bartosz Wysocki.

Część mieszkańców nie może się pogodzić ze stratą drzew. Powstała nawet specjalna petycja: Jestem przeciwko wycince drzew przy ulicy Krakowskie w Sanoku. Od 8 czerwca zebrano 345 podpisów. Na niewiele się to jednak zdało.

Wartość remontu ul. Krakowskiej i Rymanowskiej to ponad 17 mln złotych

Remont DK 28 w Sanoku w ciągu ulic Krakowska i Rymanowska km 271+245-274+080 obejmował będzie swoim zakresem: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew oraz karczowanie pniaków, remont kanalizacji deszczowej, roboty ziemne, wymianę krawężników i obrzeży betonowych – informowała nas Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Podczas sesji miejskiej w lutym dodano, że wprowadzono i zatwierdzono zmiany w projekcie remontu, a dotyczą one wykonania traktu pieszo-rowerowego po obu stronach jezdni.

Wycinka drzew przy ul. Krakowskiej w Sanoku

 

foto: Red., nadesłane

24-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)