REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Drzewa przy ul. Krakowskiej znikają w okamgnieniu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa wycinka drzew znajdujących się wzdłuż ul. Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. Ma to związek z trwającym remontem dróg. Przypomnijmy, że łącznie pod topór trafi 90 drzew. Zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, wkrótce w pobliżu pojawi się 50 nasadzeń zastępczych.

O sprawie informowaliśmy tutaj: SANOK INTERWENCJA: „Blisko 90 drzew do wycięcia! To jest niepoważne!” i tutaj: ECHA INTERWENCJI. Do wycięcia 90 drzew. Posadzą 50 nowych (ZDJĘCIA).

Zaalarmowali nas Czytelnicy, którzy zauważyli kolorowe opisy na drzewach wzdłuż ulicy Krakowskiej i Rymanowskiej

To jest niepoważne! Rozumiem remonty, budowy, ale żeby tworzyć taką betonową pustynię i wycinać zdrowe, piękne drzewa, to tego nie rozumiem. Poważnie, blisko 90 drzew MUSZĄ wyciąć? I gdzie je zasadzą? Bo raczej nie w pobliżu. Niech ktoś się zastanowi, zanim zrobi coś głupiego – podkreślał Internauta.

Oznaczone drzewa znajdujące się przy ul. Krakowskiej i Rymanowskiej przeznaczone są do wycinki. Większość drzew znajduje się w miejscu w którym powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a te które są od niego oddalone mają na tyle płytko korzenie, że podnoszą, a tym samym niszczą chodnik. Na te prace posiadamy decyzję RDOŚ w Rzeszowie – mówił Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Ponieważ odnotowywaliśmy kolejne sygnały w tej sprawie, zapytaliśmy dokładnie o nasadzenia zastępcze

Tak jak wspomniałem na wycinkę zezwala decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. W decyzji określone jest ile drzew można wyciąć i ile trzeba posadzić nowych (do wycinki przeznaczonych jest ok. 90 drzew, do nasadzeń zastępczych ok. 50) – dodawał Bartosz Wysocki.

Część mieszkańców nie może się pogodzić ze stratą drzew. Powstała nawet specjalna petycja: Jestem przeciwko wycince drzew przy ulicy Krakowskie w Sanoku. Od 8 czerwca zebrano 345 podpisów. Na niewiele się to jednak zdało.

Wartość remontu ul. Krakowskiej i Rymanowskiej to ponad 17 mln złotych

Remont DK 28 w Sanoku w ciągu ulic Krakowska i Rymanowska km 271+245-274+080 obejmował będzie swoim zakresem: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew oraz karczowanie pniaków, remont kanalizacji deszczowej, roboty ziemne, wymianę krawężników i obrzeży betonowych – informowała nas Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Podczas sesji miejskiej w lutym dodano, że wprowadzono i zatwierdzono zmiany w projekcie remontu, a dotyczą one wykonania traktu pieszo-rowerowego po obu stronach jezdni.

Wycinka drzew przy ul. Krakowskiej w Sanoku

 

foto: Red., nadesłane

24-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)