REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Egzaminy ósmoklasisty bez komplikacji. Nauczyciele nadal strajkują

SANOK / PODKARPACIE. Od tygodnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Dzisiaj rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. – We wszystkich szkołach podstawowych w mieście egzaminy przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem – mówi Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka ds. społecznych.

W sanockich podstawówkach egzaminy pisze 361 uczniów. Podobnie jak przy egzaminach gimnazjalnych, zabezpieczono wszystkie komisje, mimo trwającego protestu nauczycieli.

Na Podkarpaciu ósmoklasiści piszą dzisiaj test z języka polskiego w 968 szkołach. Łącznie w naszym województwie egzaminy zdaje 20 799 uczniów.

Strajk w jednym przedszkolu i w większości  podstawówek

W sanockich placówkach oświatowych podległych magistratowi nadal trwa protest, jednak liczba strajkujących zmniejszyła się.

Łącznie strajkuje 230 pedagogów, 66 nauczycieli oraz 21 dyrektorów nie przystąpiło do protestu, z kolei 72 osoby przebywają na chorobowym – wylicza wiceburmistrz.

W szkołach podstawowych niewiele się zmieniło. W ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nadal bierze udział: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9. Wyjątkiem jest SP nr 7, gdzie zajęcia dydaktyczne cały czas odbywają się w normalnym porządku.

Na terenie miasta strajkują nauczyciele z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4. Z kolei strajk zawieszono w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 1 i nr 3 w Sanoku. Przedszkole nr 2 nie uczestniczyło w proteście.

W szkołach podstawowych, gdzie trwają egzaminy ósmoklasisty, zgodnie z przepisami ustalono dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (co mogą uczynić dyrektorzy placówek w porozumieniu i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej/szkoły lub rady rodziców). Funkcjonują natomiast zajęcia w szkolnych świetlicach.

W szkołach podstawowych pojawiło się dzisiaj 67 uczniów, natomiast w przedszkolu, w którym trwa protest, 60 wychowanków ma zapewnioną opiekę – uzupełnia Grzegorz Kornecki.

To jedyna podstawówka w mieście, gdzie nauczyciele nie podjęli akcji protestacyjnej. Foto: archiwum esanok.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

SONDA: Jakie zdanie mają sanoczanie o strajku nauczycieli? (VIDEO)

15-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)