REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Interwencja policji na SOR wobec pijanej pielęgniarki

SANOK / PODKARPACIE. Jeden z naszych Czytelników poinformował redakcję o interwencji policji na sanockim SOR. Zgłoszenie dotyczyło pijanej pielęgniarki.

Kobieta z personelu medycznego słaniała się na nogach, obijała o szafki. Miała trudności z wykonywaniem czynności, chociażby wkłuciem wenflonu pacjentom. W tamtym momencie trudno było stwierdzić, czy jest pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, czy może jest chora. Jednym słowem, nie nadawała się do pracy – mówi Internauta.

Policjanci interweniowali na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym sanockiego szpitala 7 lutego (w miniony czwartek) około godziny 22.40.

Zgłoszenie otrzymaliśmy telefonicznie od osoby z personelu szpitala. Dotyczyło ono podejrzenia, że jedna z pielęgniarek pracujących na SOR może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie 51-latki. Badanie wykazało 2,2 promila – informuje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Jak dodaje, kobieta rozpoczęła pracę o godzinie 19.00.

Przypadek ten to przecież nie jest norma, nie chce absolutnie nikogo o nic posądzać. Ale wówczas na SOR było wiele osób, oni po prostu boją się o swoje zdrowie i życie, a taka sytuacja pociąga za sobą złą opinię oddziału, która i tak w ostatnim czasie została mocno nadszarpnięta – kontynuuje Internauta.

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do dyrekcji sanockiego szpitala.

Wobec stwierdzenia przez personel SOR stanu nietrzeźwości pielęgniarki dyżurującej w Oddziale w dniu 7.02.2019 r. podjęto decyzję o niezwłocznym odsunięciu tej osoby od
pełnienia obowiązków, zarówno w dniu samego zdarzenia, jak i nadal. Równocześnie personel SOR wezwał Policję, przy której obecności przeprowadzono badania potwierdzające zaistniały fakt – pisze w odpowiedzi Tadeusz Kosior, radca prawny SPZOZ w Sanoku.

Aktualnie wszczęto stosowne postępowanie określone w przepisach Kodeksu pracy związane z zaistniałym zdarzeniem i faktem naruszenia obowiązków pracowniczych przez pracownicę – dodaje radca prawny. 

W załączonym piśmie znalazła się także taka adnotacja:

Jednocześnie, w przypadku publikacji artykułu dotyczącego przedmiotowego zdarzenia oczekuję, iż wdrożony zostanie nadzór nad sekcją komentarzy w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wulgaryzmów, treści powszechnie uznawanych za obraźliwe, jak również treści godzących w dobra osobiste osób zatrudnionych w SPZOZ w Sanoku, które w konsekwencji stanowią naruszenie norm prawnych – kwituje radca prawny.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że pisząc komentarze pod artykułami na portalu eSanok.pl, za ich treść odpowiadają ich autorzy. Tym samym, w razie jakiegokolwiek naruszenia, to oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Zaznaczamy także, że portal nie moderuje komentarzy, a każdy obraźliwy wpis na wniosek zgłaszającego zostanie usunięty.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

SANOK: Hejt to też cyberprzestępstwo! Gdzie są granice?

 

13-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)