REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Koszmarny wypadek na Królowej Bony. Poważne obrażenia nastolatków (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek przed północą na ul. Królowej Bony w Sanoku doszło do koszmarnego wypadku. Jak podaje sanocka policja, 19-letni kierowca jadący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z autobusem, którym podróżowało 60 osób. Dwoje nastolatków, którzy siedzieli na tylnych kanapach osobówki doznało poważnych obrażeń. Zostali przewiezieni do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana.

Policja w Sanoku otrzymała zgłoszenie w poniedziałek o 23:06. Na drodze krajowej nr 28, na ul. Królowej Bony doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latek kierujący BMW, jadący od strony ronda w kierunku Przemyśla, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi w pobliżu stacji paliw zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym autobusem.

Mimo dużej siły uderzenia i sporych zniszczeń w samochodzie, młody kierowca i pasażer wysiedli z niego o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Natomiast podróżujący, którzy siedzieli na tylnej kanapie byli nieprzytomni i nie można było ich wydostać z pojazdu. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Medycy udzielali im pomocy jeszcze wcześniej, kiedy byli zakleszczeni. Po uwolnieniu poszkodowanych, na deskach ortopedycznych zostali oni przekazali ratownikom i przewiezieni do szpitala. Osoby w wieku 18 i 19 lat doznały poważnych obrażeń, między innymi wewnętrznych i kręgosłupa.

19-latek kierujący BMW był trzeźwy. Została mu jednak pobrana krew, aby sprawdzić czy nie był pod wpływem innych środków odurzających – mówi asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy KPP Sanok.

Autobusem podróżowało 60 osób i kierowca. Nikt nie doznał obrażeń – dodaje mł. ogn. Anna Kozłowska, rzecznik prasowy KP PSP Sanok.

Kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pracowały dwa zastępy JRG Sanok, OSP Olchowce, policja i pogotowie ratunkowe.

foto: KP PSP Sanok

12-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)