REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kredyt na termomodernizację miejskiej przychodni. Budynek na Błoniach dostanie nowy wygląd

SANOK / PODKARPACIE. Podczas sesji miejskiej radni udzielili zgody na zaciągnięcie kredytu bankowego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zespół Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Pieniądze posłużą jako wkład własny w inwestycji obejmującej termomodernizację budynku SPMZPOZ na osiedlu Błonie.

Jeszcze w ubiegłym roku sanocki SPMZPOZ podpisał umowę z Województwem Podkarpackim o dofinansowanie zadania związanego z modernizacją energetyczną budynku przychodni nr 1 na osiedlu Błonie. Zakres prac obejmuje: docieplenie ścian i stropów, fundamentów, wymianę drzwi i okien, wymianę instalacji oświetlenia na energooszczędne LED, budowę klimatyzacji z powietrzną pompą ciepła, budowę podisnatalacji fotowoltaicznej.

W projekcie nie ujęto remontu poszycia dachowego, tę część inwestycji w całości ze swoich środków pokryje SPMZPOZ – zaznacza Bogdan Florek, skarbnik miasta.

Cała inwestycja ma opiewać na kwotę około 1,8 mln złotych. Jednostka uzyskała także dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie blisko 1,2 mln złotych.

Kredyt ma pozwolić na zabezpieczenie wkładu własnego do inwestycji. W tej sprawie jeszcze w lutym br. rada społeczna przy zakładzie podjęła uchwałę przyjmującą pozytywną opinię dotyczącą tego zobowiązania.

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta Sanoka jednogłośnie wyraziła zgodę za zaciągnięcie kredytu, maksymalnie do 1 mln złotych na okres 36 miesięcy. Podjęto także drugą uchwałę, dotycząca zabezpieczenia go.

Jak każdy kredyt, również i ten musi mieć zabezpieczenie. Samorząd ma do dyspozycji dwie formy takiego zabezpieczenia, którego może udzielić. Pierwsza to poręczenie, czyli możemy poręczać spłaty kredytu, ale wtedy konsekwencją jest to, że jego wysokość obciążałaby nasze wskaźniki zadłużenia, natomiast w drugim przypadku, czyli w momencie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki, ta forma zabezpieczenia nie obciąża  naszych wskaźników zadłużenia – wyjaśnia radny Sławomir Miklicz.

W tym wypadku zdecydowano o drugiej formie zabezpieczenia, rada również jednogłośnie wyraziła na nią zgodę.

 

26-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)