REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczyna pracę! Poznaj radnych

SANOK / PODKARPACIE. W placówkach oświatowych znajdujących się na terenie Sanok odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Miasta ma mieć charakter konsultacyjny i liczyć 15 radnych. Okręgi wyborcze stanowią placówki oświatowe znajdujące się na terenie miasta. Szkoły podstawowe, szkoły średnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Szkoła Muzyczna. Upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży. Zwiększenie aktywności młodych ludzi w danym środowisku – to główne idee, które przyświecają powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta.

Kadencja została ustalona na dwa lata.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka w kadencji 2019 – 2021:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. gen. Bronisława Prugara – Ketlinga w Sanoku

W głosowaniu udział wzięło 401 uczniów z klas 4-8. Frekwencja wyborcza wyniosła 89%. Przedstawicielem Szkoły Podstawowej nr 1 do Młodzieżowej Rady Miasta została Amelia Jadczyszyn, która otrzymała 316 głosów.


Szkoła Podstawowa Nr 2 im. św. Kingi w Sanoku

Nadia Marczak

– Jestem osobą otwartą i zaangażowaną w sprawy społeczne. Dzięki swojej sześcioletniej służbie, a zarazem przygodzie w harcerstwie nauczyłam się zdyscyplinowania, kreatywności oraz często zapominanej w dzisiejszych czasach postawy patriotycznej. Jestem gotowa na to, aby zostać Waszym głosem w działaniach naszego samorządu lokalnego. Stały kontakt z Wami jaki chciałabym zaproponować poprzez ankiety, dyskusje, konsultacje pomoże nam wspólnie uczestniczyć w życiu publicznym naszego wspaniałego miasta Sanoka i wyrażać opinię w sprawach dla nas ważnych. Będziemy mogli wspólnie opiniować decyzje dotyczące imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, dostępności obiektów sportowych, pomocy i akcji charytatywnych dla osób potrzebujących z naszego najbliższego otoczenia – mówi Nadia Marczak.

źródło: SP 2 Sanok


Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Sanoku

Wybory w szkole odbyły się 20 września. Do młodzieżowej Rady Miasta został wybrany Kacper Pelczar, uzyskując poparcie na poziomie 43,4%.


Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku

Frekwencja wyborcza wyniosła 89%. Radnym został wybrany Michał Starościak.


Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

Niekwestionowanym zwycięzcą wyborów okazała się Natalia Jagniszczak, która zdobyła, 44,9 % wszystkich oddanych głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła aż 83%.

– Interesuję się wieloma rzeczami: muzyką, filmem, fotografią. Od kilku lat jestem harcerka, prowadzę zastęp ZHR. Trenuję jazdę szybką na rolkach. Lubię aktywnie spędzać czas. Jestem bardzo rodzinną osobą, bliscy są dla mnie najważniejsi. Myślę, że jestem kreatywna i otwarta na nowe znajomości. Lubię podejmować ciekawe wyzwania i nie boję się ich realizować. Nie boję się również wyrażać swojego zdania. Nigdy się nie poddaję i zawsze dążę do wyznaczonego celu. Nie są mi obojętne sprawy i problemy młodzieży – mówi Natalia Jagniszczak.

foto: archiwum SP 6 Sanok


Szkoła Podstawowa Nr 8 w Sanoku

Amelia Jaśkowiec

– Odkąd pamiętam interesowało mnie działanie dla drugiego człowieka. Jestem dumną członkinią „Szkolnego Koła Wolontariatu”, gdzie wspólnie z rówieśnikami uczestniczę w akcjach, które zmieniają świat na lepsze. Równie ważną dla mnie rzeczą jest ekologia. Sądzę, że czyste środowisko to przyjazne środowisko. Prywatnie jestem miłośniczką książek – dla mnie dzień bez książki to dzień stracony. Chciałabym jeszcze serdecznie podziękować wszystkim którzy na mnie głosowali, obiecuję że nie was nie zawiodę. Sanok to moje miasto, włożę całe serce, aby pomóc się mu rozwijać – czytamy na stronie szkoły.

źródło: SP 8 Sanok


Szkoła Podstawowa Nr 9 w Sanoku

Reprezentantem w Młodzieżowej Radzie Miasta Sanoka będzie Gabriela Borek, która uzyskała poparcie 44,6% głosujących. Frekwencja w placówce wyniosła 87,5%.

– Kocham zwierzęta i lubię się nimi opiekować. Mam w domu dwa koty, świnkę morska i psa. Chętnie biorę udział w akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt i nie tylko. Udzielam się w Szkolnym Klubie Wolontariusza ,,Mocno pomocni” działającym w mojej szkole. Interesuję się także kryminalistyką i gdy mam wolny czas chętnie sięgam po książki o tej tematyce. Bardzo dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Obiecuję, że zrobię wszystko aby nie zawieść Waszego zaufania. Będę starała się godnie Was reprezentować.

foto: archiwum SP 9 Sanok


I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Komisji Edukacji Narodowej

Reprezentantką I LO w Młodzieżowej Radzie Miasta Sanoka będzie Klara Ostrowska. Frekwencja wyborcza w placówce wyniosła 80%. Na zwyciężczynię swój głos oddało 33,2% uczniów. 

Zaczął się właśnie mój ostatni rok przed wyjazdem na studia i cieszę się, że zdążę jeszcze dać coś od siebie dla Sanoka pełniąc tę funkcję – mówi Klara Ostrowska.

Foto Angelika Marcioch


II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Marii Skłodowskiej – Curie

Przedstawicielem społeczności II LO w I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka będzie Martyna Sękowska.


Zespół Szkół Nr 1 w Sanoku im. Karola Adamieckiego

Radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta z ZS nr 1 będzie Maksymilian Kluska.

– Jestem uczniem klasy trzeciej o profilu technik logistyk. Przede wszystkim pragnę podziękować za wszystkie oddane głosy i poparcie w wyborach. Na co dzień staram się dążyć do wyznaczonego celu. Cieszę się, że będę mógł dzielić mandat radnego w Młodzieżowej Radzie Miasta Sanoka ze stanowiskiem Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku. Dzięki temu wszelka współpraca między Młodzieżową Radą Miasta, a Samorządem Uczniowskim w mojej szkole będzie mogła przebiegać bezpośrednio. Liczę na owocną współpracę ze wszystkimi radnymi. Mam nadzieję, że razem uda nam się zdziałać wiele! – mówi zdecydowanie Maksymilian Kluska.

foto: archiwum prywatne


Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka

Wybory w szkole odbyły się 19 września. Do Młodzieżowej Rady Miasta został wybrany Radomir Niezgoda, uzyskując poparcie na poziomie 29,3%. Frekwencja wyborcza wyniosła 58%.


Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego

Tę szkołę będzie reprezentował Grzegorz Nogaj.

Obecnie jestem uczniem 4 klasy technikum. Cieszę się, że będę mógł reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Sanoka przez następne 2 lata. Oczekuję na dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi i obiecuję jak najlepiej wykonywać powierzony mi urząd – podkreśla.

foto: archiwum prywatne


 Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku im. Ignacego Łukasiewicza

Aleksandra Puchalik


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej

Ernest Mołczan


W okręgu wyborczym nr 5, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sanoku mandat nie został obsadzony.

Zainteresowanych umieszczeniem informacji o swoim kandydacie, prosimy o nadsyłanie materiałów na adres mailowy: redakcja@esanok.pl .

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rada młodzieży i seniorów: Wiele się od nich nauczymy

04-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)