REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Ustawki” pomiędzy uczniami szkół przy Stróżowskiej? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Czy w ostatnich dniach doszło do „ustawki” pomiędzy uczniami dwóch szkół zlokalizowanych przy ul. Stróżowskiej? Choć na ten moment sanocka policja nie potwierdziła tego typu przypadku, to w sieci krążą zdjęcia i filmiki ze „spotkań” licznych grup z obydwu placówek. Odrębnie, funkcjonariusze sanockiej komendy zajmują się szarpaniną, do której doszło dwa dni temu pomiędzy uczniami „Mechanika” i „ZST”.

W ostatnich kilku dniach w sieci wrze. Na profilu Facebook „Spotted: Sanok” pojawia się tysiące reakcji, setki komentarzy i udostępnień. Wszystko pod kolejnymi postami związanymi z „ustawkami” uczniów, głównie z dwóch sanockich szkół średnich.

„Mechanik czekamy” – napisano w poście dołączając zdjęcie, które publikujemy obok. Post opublikowano 25 września o godzinie 10:31. Pojawiło się pod nim 860 reakcji i 138 komentarzy. Obrazuje to ogromne zainteresowanie tematem, w większości młodych osób.

Sprawa miała swój dalszy ciąg, ponieważ od tego czasu, na wspomnianym profilu pojawiło się co najmniej kilkanaście wpisów związanych ogólnie z „ustawkami” – jak piszą o omawianych zgromadzeniach sami internauci. Przykłady (pisownia oryginalna):

„Jesu tak się podniecacie ta spina szkół przy strozowskiej”

„Kiedy ustawka 1lo vs lo2?”

„Chcemy ustawki SP1 VS SP5!”

W sanockiej komendzie policji zapytaliśmy czy funkcjonariuszom zgłaszano podobne zdarzenia i czy doszło do interwencji. Okazuje się, że nie ma potwierdzonej sytuacji związanej z „ustawką”, czy zgromadzeniem, podczas którego miałoby dojść do bójek. Mniej więcej w tym samym czasie, policjanci interweniowali jednak w przypadku dwóch innych zdarzeń, w których brali i mieli brać udział uczniowie lub ogólnie młodzi ludzie.

Jak dowiadujemy się od policjantów, 25 września około godziny 9:00, w pobliżu jednego ze sklepów osiedlowych przy ul. Stróżowskiej miało dojść do szarpaniny z udziałem trzech uczniów. Dwóch z ZS nr 3 i jednego z ZS nr 2. Według relacji uczestników, zdarzenie miało charakter przypadkowy. Uczniowie z ZS nr 3 mieli zostać zaczepieni przez ucznia ZS nr 2. Doszło do potyczki słownej, prowokacji, wyzwisk i prób ośmieszania oraz do lekkiej szarpaniny. Nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia urodzili się w 2003 roku. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności zajścia.

Sprawdzimy między innymi, czy wspomniane zdarzenie nie było efektem zwoływania grup osób i próby zmierzenia swoich sił.  Nie jest wykluczone, że zabezpieczone zostaną nośniki i materiały umieszczone w internecie – mówi asp. szt. Anna Oleniacz z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. – Wiemy o zamieszaniu w internecie, ale na ten moment nie potwierdziliśmy, że doszło do zorganizowania konfrontacji skonfliktowanych grup.

Drugie zgłoszenie dotyczyło gromadzącej się w okolicy tego samego sklepu dużej grupy młodzieży. Autorem zgłoszenia była osoba postronna. Zdarzenie miało mieć miejsce tego samego dnia, w porze długiej przerwy szkolnej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, nie potwierdzili jednak przekazywanych przy zgłoszeniu informacji. W okolicy nie zaobserwowano żadnej grupy młodych ludzi.

Wczoraj, na wspomnianym profilu Facebook, pojawił się komunikat: „Od tego momentu żadne posty związane z konfliktami szkół nie będą publikowane”. Miejmy nadzieję, że to uspokoi całą sytuację.

O publicznym nawoływaniu do popełnienia lub pochwalania występku mówi art. 255 Kodeksu Karnego. W § 1 czytamy: Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Z kolei art. 158 KK stanowi o udziale w bójce lub pobiciu. § 1: Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: Red., Spotted: Sanok

27-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)