REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Włamywali się do budynków i kradli co popadnie. Grozi im nawet 10 lat więzienia

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domów jednorodzinnych i placówki handlowej. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego sąd zastosował trzymiesięczny areszt, drugi został objęty policyjnym dozorem.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który od stycznia włamywał się do niezamieszkanych jednorodzinnych domów i punktów skupu metali. Sprawca pokonywał zabezpieczenia, wchodził do środka i zabierał wszystko, co mógł sprzedać. Łupem złodzieja padły: dmuchawa spalinowa, klucze, kable, kątowniki, profile, poroże jelenia, elementy miedziane, alkohol. Łącznie straty wyceniono na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymany został również 32-latek, który pomagał w kilku włamaniach.

Policjanci przedstawili 26-latkowi i 32-latkowi zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Prokuratura na wniosek Policji wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec sprawców środków zapobiegawczych. Sąd przychylił się do wniosku i zasądził wobec 26-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. 32-latek został objęty dozorem policyjnym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanocki „Gang Olsena” rozbity. Złodzieje plądrowali co się dało 

KPP Sanok

19-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)