REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zdemontowano niedawno ułożoną kostkę przy dworcu. „Usterki” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy sanockim dworcu multimodalnym trwają prace związane z demontażem i ponownym ułożeniem kostki brukowej. Jak dowiadujemy się w magistracie, prace dotyczą wykrytej usterki i mają na celu wykonanie wzmocnienia podłoża i ułożenie kostki brukowej na podjazdach oraz przystankach dla autobusów miejskich oraz dalekobieżnych.

O kostce brukowej demontowanej przy dworcu multimodalnym w Sanoku poinformowali nas Czytelnicy. Z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka.

Prace przy dworcu autobusowym są związane z usuwaniem usterek w ramach naprawy gwarancyjnej. Zakres prac o których mowa obejmuje: wykonanie wzmocnienia podłoża i ułożenie kostki brukowej na podjazdach oraz przystankach dla autobusów miejskich oraz dalekobieżnych. Usterki zostały stwierdzone przez komisję w czasie przeglądu gwarancyjnego. Przewiduje się termin zakończenia robót do końca bieżącego tygodnia – informuje Emilia Trześniowska z Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

Zdjęcia wykonane 17 listopada

foto: Artur Mycio

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie dworca multimodalnego w Sanoku nastąpiło 23 maja 2019 roku. Obiekt budowano od 9 stycznia 2018 roku. Inwestycję zrealizowano w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, projekt nosił nazwę: „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Budowa dworca multimodalnego wyniosła blisko 16 mln zł. Całość projektu opiewała na kwotę 32 mln zł. Miasto, na jego realizację otrzymało dofinansowanie sięgające 20 mln zł. Poza budową dworca multimodalnego miasto zakupiło 11 niskoemisyjnych autobusów z rodzimej firmy Autosan.

25-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)