REKLAMA
REKLAMA

DROGI SANOK: Znamy chętnych na realizację remontu Krakowskiej i Rymanowskiej! (ZDJĘCIA)

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Znamy chętnych, którzy zgłosili się w przetargu na wykonanie remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. O realizację zadania ubiega się pięciu wykonawców.

Otwarte zostały oferty w przetargu na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28 (dł. 2,83 km). O realizację zadania ubiega się 5 Wykonawców. Najniższą cenę 17 459 083,17 zł zaproponowała firma Strabag Sp. z o.o., najwyższą – 22 676 942,36 zł, Eurovia Polska S.A. Wszyscy zaproponowali skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

Dodaje, że teraz rozpocznie się ocena złożonych dokumentów. Kryteriami wyboru ofert będą cena oraz kryteria poza cenowe, w tym m.in. termin realizacji kontraktu.

GDDKiA proponowała termin realizacji zamówienia: min. 12 listopada 2019 r., max. 10 grudnia 2019 r. Wszyscy, którzy złożyli oferty zaproponowali skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie.

Zamówienie obejmuje w szczególności realizację robót polegających m.in. na:
– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,
– robotach rozbiórkowych,
– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)
– remoncie kanalizacji drogowej;
– odwodnieniu korpusu drogowego,
– wykonaniu frezowania nawierzchni,
– wykonaniu podbudów,
– wykonaniu nawierzchni,
– pracach wykończeniowych,
– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
– wykonaniu elementów ulic.

Do remontu idą kolejne drogi krajowe w Sanoku, ulice Krakowska i Rymanowska. Czekaliśmy na to od dawna, gdyż ich nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Przypomnę tylko, że do tej pory w mieście zakończono już remonty na drogach krajowych: ul. Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego. Wszystkie ważniejsze ciągi komunikacyjne, podlegające pod zarząd GDDKiA będą więc w naszym mieście wyremontowane. Cisze się, że już końcem tego roku będzie można ruszyć z pracami przy kolejnej, rządowej inwestycji w Sanoku. Z niecierpliwością będziemy czekali na zakończenie tych zadań i otwarcie obwodnicy miasta – podkreśla poseł Piotr Uruski.

 

ZOBACZ TAKŻE:

SANOK: Remont Krakowskiej i Rymanowskiej. Ścieżki rowerowe po obu stronach jezdni (ZDJĘCIA)

 

 

13-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)