REKLAMA
REKLAMA

DROGI SANOK: Znamy chętnych na realizację remontu Krakowskiej i Rymanowskiej! (ZDJĘCIA)

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Znamy chętnych, którzy zgłosili się w przetargu na wykonanie remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. O realizację zadania ubiega się pięciu wykonawców.

Otwarte zostały oferty w przetargu na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28 (dł. 2,83 km). O realizację zadania ubiega się 5 Wykonawców. Najniższą cenę 17 459 083,17 zł zaproponowała firma Strabag Sp. z o.o., najwyższą – 22 676 942,36 zł, Eurovia Polska S.A. Wszyscy zaproponowali skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

Dodaje, że teraz rozpocznie się ocena złożonych dokumentów. Kryteriami wyboru ofert będą cena oraz kryteria poza cenowe, w tym m.in. termin realizacji kontraktu.

GDDKiA proponowała termin realizacji zamówienia: min. 12 listopada 2019 r., max. 10 grudnia 2019 r. Wszyscy, którzy złożyli oferty zaproponowali skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie.

Zamówienie obejmuje w szczególności realizację robót polegających m.in. na:
– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,
– robotach rozbiórkowych,
– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)
– remoncie kanalizacji drogowej;
– odwodnieniu korpusu drogowego,
– wykonaniu frezowania nawierzchni,
– wykonaniu podbudów,
– wykonaniu nawierzchni,
– pracach wykończeniowych,
– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
– wykonaniu elementów ulic.

Do remontu idą kolejne drogi krajowe w Sanoku, ulice Krakowska i Rymanowska. Czekaliśmy na to od dawna, gdyż ich nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Przypomnę tylko, że do tej pory w mieście zakończono już remonty na drogach krajowych: ul. Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego. Wszystkie ważniejsze ciągi komunikacyjne, podlegające pod zarząd GDDKiA będą więc w naszym mieście wyremontowane. Cisze się, że już końcem tego roku będzie można ruszyć z pracami przy kolejnej, rządowej inwestycji w Sanoku. Z niecierpliwością będziemy czekali na zakończenie tych zadań i otwarcie obwodnicy miasta – podkreśla poseł Piotr Uruski.

 

ZOBACZ TAKŻE:

SANOK: Remont Krakowskiej i Rymanowskiej. Ścieżki rowerowe po obu stronach jezdni (ZDJĘCIA)

 

 

13-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)