AKTUALIZACJA / SLU: Niedźwiedzie najlepsze po sezonie zasadniczym. Czas na play-offy!

SANOK / PODKARPACIE. W Sanockiej Lidze Unihokeja padły ostateczne rozstrzygnięcia przed fazą play-off. Rundę zasadniczą wygrali wicemistrzowie poprzedniego sezonu Inter Sanockie Niedźwiedzie. Tym samym „Miśki” automatycznie awansowały do półfinału rozgrywek. Poznaliśmy też pary ćwierćfinałowe. Emocji nie zabraknie!

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

WYNIKI 14 KOLEJKI SANOCKIEJ LIGI UNIHOKEJA

BESCO – Interq Sanockie Niedźwiedzie 6:8 (3:4)

Niedźwiedzie najlepsze
W pierwszym meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Sanockiej Ligi Unihokeja zmierzyły się ze sobą zespoły z górnej części tabeli, InterQ Sanockie Niedźwiedzie oraz BESCO. Było to zdecydowanie najlepsze spotkanie kolejki, w którym o wynik zawodnicy walczyli do ostatnich sekund. Wygrana BESCO przy utracie punktów Wilków, dawała tej drużynie 3 pozycję w tabeli oraz teoretycznie lepsze rozstawienie przed fazą play-off. Niedźwiedzie z kolei walczyły o wygraną za 3 punkty, dzięki którym pozostaliby niezagrożeni na pozycji lidera po rundzie zasadniczej. Stawka meczu była dość wysoka i ważna nie tylko dla obydwu drużyn, ale i także dla całej ligowej tabeli. W pierwszej jak i drugiej połowie nie można było wskazać zdecydowanego faworyta spotkania. Gra toczyła się w dobrym tempie i jeśli tylko InterQ zdołało wyjść na prowadzenie, to zespół BESCO szybko odrabiał straty i nie dawał wytchnienia rywalom. Jednak w ostatnich 5 minutach ciężar gry biorą na siebie najbardziej doświadczeni zawodnicy InterQ (Michał Janik oraz Hubert Popiel) i to dzięki nim w ostatnim meczu rundy zwycięsko ze starcia wychodzą Niedźwiedzie. W zespole BESCO na pewno na wyróżnienie zasługuje Pelczarski Łukasz zdobywca 2 bramek.

Kanonada PWSZ
W drugim poniedziałkowym meczu PWSZ Sanok rywalizował z zespołem FOREST. Mecz rozpoczął się dosyć niespodziewanie, ponieważ już w 5 minucie za sprawą Piotra Kotowicza drużyna Forestów wyszła na prowadzenie. Szybko jednak na bramki odpowiedzieli studenci i pewnie prowadząc grę wygrywają do przerwy 4:2. Druga odsłona spotkania to już istna kanonada napastników PWSZ. Popisują się oni świetną skutecznością a co drugi ich strzał ląduje w bramce rywala. Drużyna FOREST w przeciwieństwie do ostatnich spotkań, zagrała słabiej w obronie, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez przeciwników. Warty odnotowania jest fakt iż studenci oddali 35 strzałów przy tylko 12 zespołu FOREST. Świetnie ponownie zaprezentował się Konrad Filipek zawodnik PWSZ, zdobywca 3 bramek do których dołożył dwie asysty.

Iwoniczanka Wilki II Sanok – PASS* 7:1 (4:1)

Zwycięskie Wilki
W ostatnim meczu faworyzowane Wilki nie dały najmniejszych szans na wygraną drużynie PASS*. Podobnie jak we wcześniejszym meczu kolejki, Wilki znacznie przeważają na parkiecie oraz oddają więcej strzałów. W ataku brylują Rafał Zajdel oraz Jakub Sujkowski, świetne zawody rozgrywa również obrońca Iwoniczanki Wojciech Pisula. PASS* w drugiej część spotkania nie oddaje ani jednego celnego strzału na bramkę rywala, w związku z czym byliśmy świadkami jednostronnego widowiska.

SZÓSTKA KOLEJKI

Hubert Chorążak – Wojciech Pisula, Michał Janik, Konrad Filipek, Łukasz Pelczarski, Rafał Zajdel

Opisy przygotował: Paweł Kurkarewicz

TABELA PO 14 KOLEJCE

Forest ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z PASS* (mecze 5:1 i 6:9)

PARY ĆWIERCFINAŁOWE

AZS PWSZ Sanok – PASS*

Iwoniczanka Wilki II Sanok – Forest

BESCO – Meblues Floorball Legends

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze emocje play-off w poniedziałek 11 marca