REKLAMA
REKLAMA

Ślubowali „…służyć wiernie Narodowi” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. To wyjątkowy dzień dla 19 nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy zasilili szeregi podkarpackiej Policji. W obecności komendantów, wicewojewody oraz swoich rodzin, wypowiedzieli słowa roty ślubowania i odebrali legitymacje służbowe. Najbliższe miesiące spędzą w szkołach policji, po czym wrócą do swoich macierzystych jednostek, by tam pełnić służbę.

Już po raz trzeci w tym roku, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyła się uroczystość ślubowania nowych policjantów. Tym razem w szeregi podkarpackiej Policji wstąpiło 17 mężczyzn i 2 kobiety.

Nowo przyjętych powitał insp. Paweł Filipek – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Władze województwa reprezentowała wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz. W gronie kadry kierowniczej byli mł. insp. Piotr Janowski naczelnik rzeszowskiego zarządu CBŚP, mł. insp. Piotr Chmiel naczelnik Biura Spraw Wewnętrznych Policji Zarządu w Rzeszowie, naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej oraz komendanci jednostek, do których trafią młodzi funkcjonariusze. W uroczystości wziął udział również ks. Marek Buchman – duszpasterz podkarpackich policjantów.

Komendant Filipek mówił do ślubujących: – Wybraliście zawód trudny, niebezpieczny i wymagający poświęcenia. Ale przyniesie Wam też wiele satysfakcji, zadowolenia oraz wdzięczności ze strony społeczeństwa. Pamiętajcie, że na Waszych barkach spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Wykonujcie swoje obowiązki rzetelnie, z poszanowaniem godności każdego człowieka i jego praw.

Gratulacje i słowa uznania skierował komendant również do rodzin nowo przyjętych, prosząc ich o zrozumienie i wsparcie na co dzień.

Do życzeń i gratulacji włączyła się również wicewojewoda Lucyna Podhalicz, która podkreśliła, jak ważną rolę dla społeczeństwa odgrywa policja i jak nobilitująca jest ta służba.

Teraz przed młodymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe i adaptacja zawodowa. Potem funkcjonariusze rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach. Trafią do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Mielcu, Lesku, Stalowej Woli, Leżajsku i Nisku.

KWP

29-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)