REKLAMA
REKLAMA

SOBOTA / EKSTRALIGA: Beniaminek na drodze TravelPL Wilków Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Beniaminek KS Lokomotiv Czerwieńsk będzie najbliższym przeciwnikiem TravelPL Wilków w czwartym meczu sanoczan w obecnym sezonie ekstraligi unihokeja. Do tej pory „wataha” jest niepokonana i ten status będzie chciała utrzymać po sobotnim starciu. Rywale z pewnością postawią twarde warunki. Ich skład tworzą doświadczeni ekstraligowcy.

Sanoczanie rozpoczęli sezon z przytupem. Trzy kolejne wygrane dały Wilkom spokój w przygotowaniach do kolejnych pojedynków. Na początek Sanok wygrał z UKSem Prus Żary 11:2, by tydzień później w podobnych rozmiarach uporać się na wyjeździe z TLU Kala-Izolacje Toruń (12:4). W kolejnym starciu Wilki przed własną publicznością wygrały z UKSem Absolwent Siedlec 4:3. Z kompletem punktów Wilki są wiceliderem tabeli polskiej ekstraligi.

W zupełnie innych nastrojach, przynajmniej z perspektywy osiągniętych do tej pory wyników, są najbliżsi rywale Wilków, beniaminek KS Lokomotiv Czerwieńsk. Zespół złożony przed obecnym sezonem w dużej mierze z czołowych unihokeistów Prusa Żary, zanotował dwie wysokie porażki. Trzeba jednak powiedzieć, że szczególnie w przypadku pierwszej z nich, rezultat nie odzwierciedla przebiegu meczu z wysoko notowaną Olimpią Łochów. „Lokomotywa” z województwa lubuskiego uległa Olimpii na wyjeździe 2:8, a tydzień później w debiucie przed własnymi kibicami musiała uznać wyższość I LO UKSu Floorball Gorzów Wielkopolski przegrywając aż 1:12. Drużyna z Czerwieńska jest mocno zmotywowana przed każdym ligowym meczem i w sobotę sanoczan czeka z pewnością trudne zadanie.

Jak będzie w bezpośrednim pojedynku tych drużyn? Przekonamy się już w sobotni wieczór.

Początek meczu 5. kolejki Ekstraligi Mężczyzn w SOBOTĘ o godzinie 18:00

W ramach piątek serii gier zagrają (2 i 3 listopada 2019):

2.11.2019
TravelPL Wilki Sanok – KS Lokomitiv Czerwieńsk
SKS Olimpia Łochów – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
AZS Politechnika Łódzka – UKS Absolwent Siedlec
UKS Fenomen Babimost – UKS Bańkówka Zielonka
3.11.2019
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – TLU Kala-Izolacje Toruń
TKKF Pionier Tychy – UKS Prus Żary
I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – KS Górale Nowy Targ

źródło: Wilki Sanok

źródło: Wilki Sanok

foto: Tomasz Sowa / archiwum

01-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)