REKLAMA
REKLAMA

Społeczna Straż Rybacka w Sanoku dba o przestrzeganie przepisów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku wykazują się dużym zaangażowaniem i aktywnością jeśli chodzi o dbałość o przestrzeganie przepisów w trakcie wędkowania na rzekach i jeziorach w regionie. Kolejne kontrole wykazały drobne nadużycia. Większość z wykroczeń zakończyła się pouczeniem, natomiast dwóch wędkarzy będzie się musiało liczyć z postępowaniem prowadzonym przez Państwową Straż Rybacką w Krośnie.

Strażnicy SSR prowadzili kontrolę wód w granicach administracyjnych powiatu sanockiego. Skontrolowano kilkudziesięciu wędkarzy. Podczas prowadzonych kontroli, ujawniono kilka przypadków różnych wykroczeń.

Na łowisku PZW w Hłomczy podczas kontroli jeden z wędkarzy przetrzymywał w siatce niewymiarową rybę okoń 12,5 cm. Na łowisku PZW w Sanoku wędkarz przetrzymywał w siatce złowioną rybę, karpia, którego nie wpisał do rejestru połowu. Obydwaj wędkarze popełnili wykroczenie przeciwko przepisom ustawy o rybactwie śródlądowym, dalsze czynności w tych sprawach prowadzi PSR w Krośnie. Inne drobniejsze wykroczenia zakończyły się pouczeniem z adnotacją w rejestrach połowu – informują strażnicy na swoim profilu Facebook.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku

20-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)