REKLAMA
REKLAMA

Społeczna Straż Rybacka w Sanoku dba o przestrzeganie przepisów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku wykazują się dużym zaangażowaniem i aktywnością jeśli chodzi o dbałość o przestrzeganie przepisów w trakcie wędkowania na rzekach i jeziorach w regionie. Kolejne kontrole wykazały drobne nadużycia. Większość z wykroczeń zakończyła się pouczeniem, natomiast dwóch wędkarzy będzie się musiało liczyć z postępowaniem prowadzonym przez Państwową Straż Rybacką w Krośnie.

Strażnicy SSR prowadzili kontrolę wód w granicach administracyjnych powiatu sanockiego. Skontrolowano kilkudziesięciu wędkarzy. Podczas prowadzonych kontroli, ujawniono kilka przypadków różnych wykroczeń.

Na łowisku PZW w Hłomczy podczas kontroli jeden z wędkarzy przetrzymywał w siatce niewymiarową rybę okoń 12,5 cm. Na łowisku PZW w Sanoku wędkarz przetrzymywał w siatce złowioną rybę, karpia, którego nie wpisał do rejestru połowu. Obydwaj wędkarze popełnili wykroczenie przeciwko przepisom ustawy o rybactwie śródlądowym, dalsze czynności w tych sprawach prowadzi PSR w Krośnie. Inne drobniejsze wykroczenia zakończyły się pouczeniem z adnotacją w rejestrach połowu – informują strażnicy na swoim profilu Facebook.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku

20-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)