REKLAMA
REKLAMA

Sportowe sukcesy studentów PWSZ Sanok. To był kolejny dobry rok! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 25 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność KU AZS PWSZ Sanok we współzawodnictwie sportowym szkół wyższych województwa podkarpackiego w roku akademickim 2018/2019.

Rozpoczęło się ono tradycyjnie od przedstawienia przez Prezesa AZS PWSZ Sanok Mateusza Kowalskiego i Barbarę Hejnosz – Opiekuna Koła, osiągnięć naszych studentów w mijającym roku.

Ci, którzy odnosili sukcesy w największej liczbie dyscyplin zostali wyróżnieni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami. Złotą Piątkę kobiet i mężczyzn wyłoniono na podstawie liczby punktów dostosowanych do miejsca zajmowanego w poszczególnych dyscyplinach.

Złota Piątka Kobiet:
1. Patrycja Wojtoń – 62 pkt
2. Katarzyna Łagożny – 52 pkt
3. Karolina Sobota – 33 pkt
4. Gabriela Stach – 32 pkt
5. Patrycja Niemiec – 32 pkt

Złota Piątka Mężczyzn:
1. Dawid Grzebień – 39 pkt
2. Paweł Jędryczka – 30 pkt
3. Kuba Sujkowski – 26 pkt
4. Dominik Januszczak – 26 pkt
5. Jakub Dymnicki -25 pkt

W przemówieniu podsumowującym tegoroczne zmagania studentów na arenach sportowych Podkarpacia Rektor PWSZ w Sanoku, dr Elżbieta Cipora podkreślała, jak ważne miejsce w funkcjonowaniu uczelni zajmuje sport.

Podziękowała także wszystkim sportowcom, którzy godnie reprezentowali naszą uczelnię i dzielnie rywalizowali w ramach współzawodnictwa sportowego.

Podsumowując miniony rok należy podkreślić wielkie zaangażowanie studentów i opiekunów w zdobycie 232 punktów i wywalczenie IV miejsca w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół wyższych w naszym województwie.

Dzielnie rywalizowaliśmy w 42 konkurencjach, zdobywając w klasyfikacji drużynowej dwa złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych medali. Największe sukcesy odnieśliśmy w rywalizacji na ergometrze wioślarskim , zdobywając II miejsce wśród mężczyzn i III wśród kobiet. Bardzo dobrze poszło naszym studentom podczas zawodów we wspinaczce sportowej, gdzie zajęliśmy drużynowo III miejsce.

Tradycyjnie nie było mocnych na naszych mężczyzn w turnieju unihokeja, podczas którego zdobyliśmy Akademickie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego. Nasze kobiety zajęły znakomite II miejsce. Bardzo dobrze spisały się także nasze dziewczyny podczas AMWP w biegach przełajowych, gdzie stanęły na najniższym stopniu podium.

Współzawodnictwo sportowe w roku akademickim 2018/2019 przechodzi do historii. W imieniu zarządu KU AZS PWSZ Sanok składamy wszystkim studentom podziękowania za zaangażowanie, ambicję oraz serce zostawione na boisku. Dziękujemy, że tak dzielnie walczyliście ze znacznie mocniejszymi i posiadającymi znacznie więcej studentów uczelniami. Dziękujemy także Pani Rektor, władzom uczelni oraz jej pracownikom za okazane nam wsparcie i pomoc. W nowym roku akademickim powrócimy jeszcze silniejsi!

źródło: KU AZS PWSZ Sanok

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)