REKLAMA
REKLAMA

Sportowe sukcesy studentów PWSZ Sanok. To był kolejny dobry rok! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 25 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność KU AZS PWSZ Sanok we współzawodnictwie sportowym szkół wyższych województwa podkarpackiego w roku akademickim 2018/2019.

Rozpoczęło się ono tradycyjnie od przedstawienia przez Prezesa AZS PWSZ Sanok Mateusza Kowalskiego i Barbarę Hejnosz – Opiekuna Koła, osiągnięć naszych studentów w mijającym roku.

Ci, którzy odnosili sukcesy w największej liczbie dyscyplin zostali wyróżnieni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami. Złotą Piątkę kobiet i mężczyzn wyłoniono na podstawie liczby punktów dostosowanych do miejsca zajmowanego w poszczególnych dyscyplinach.

Złota Piątka Kobiet:
1. Patrycja Wojtoń – 62 pkt
2. Katarzyna Łagożny – 52 pkt
3. Karolina Sobota – 33 pkt
4. Gabriela Stach – 32 pkt
5. Patrycja Niemiec – 32 pkt

Złota Piątka Mężczyzn:
1. Dawid Grzebień – 39 pkt
2. Paweł Jędryczka – 30 pkt
3. Kuba Sujkowski – 26 pkt
4. Dominik Januszczak – 26 pkt
5. Jakub Dymnicki -25 pkt

W przemówieniu podsumowującym tegoroczne zmagania studentów na arenach sportowych Podkarpacia Rektor PWSZ w Sanoku, dr Elżbieta Cipora podkreślała, jak ważne miejsce w funkcjonowaniu uczelni zajmuje sport.

Podziękowała także wszystkim sportowcom, którzy godnie reprezentowali naszą uczelnię i dzielnie rywalizowali w ramach współzawodnictwa sportowego.

Podsumowując miniony rok należy podkreślić wielkie zaangażowanie studentów i opiekunów w zdobycie 232 punktów i wywalczenie IV miejsca w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół wyższych w naszym województwie.

Dzielnie rywalizowaliśmy w 42 konkurencjach, zdobywając w klasyfikacji drużynowej dwa złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych medali. Największe sukcesy odnieśliśmy w rywalizacji na ergometrze wioślarskim , zdobywając II miejsce wśród mężczyzn i III wśród kobiet. Bardzo dobrze poszło naszym studentom podczas zawodów we wspinaczce sportowej, gdzie zajęliśmy drużynowo III miejsce.

Tradycyjnie nie było mocnych na naszych mężczyzn w turnieju unihokeja, podczas którego zdobyliśmy Akademickie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego. Nasze kobiety zajęły znakomite II miejsce. Bardzo dobrze spisały się także nasze dziewczyny podczas AMWP w biegach przełajowych, gdzie stanęły na najniższym stopniu podium.

Współzawodnictwo sportowe w roku akademickim 2018/2019 przechodzi do historii. W imieniu zarządu KU AZS PWSZ Sanok składamy wszystkim studentom podziękowania za zaangażowanie, ambicję oraz serce zostawione na boisku. Dziękujemy, że tak dzielnie walczyliście ze znacznie mocniejszymi i posiadającymi znacznie więcej studentów uczelniami. Dziękujemy także Pani Rektor, władzom uczelni oraz jej pracownikom za okazane nam wsparcie i pomoc. W nowym roku akademickim powrócimy jeszcze silniejsi!

źródło: KU AZS PWSZ Sanok

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)